HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Přišel nám den veselý (CD) [ Propagační materiál ]

Název CD: Přišel nám den veselý
Muzika: Muzika Jara
Město nebo obec: Praha
Cena: 230 Kč
Obsah:
Přišel nám den veselý (A Day of Joy Has Come) - Při vánoci dlouhý noci (Long Nights of Christmas) - Nesem vám noviny (We Bring You a Great Message) - Poslechněte malou chvíli (Stay and Listen For a while) - Pochválen buď (Blessed Be) - Byla cesta ušlapaná (A Well Trodden Road) - Šla Maria do ráje (Virgin Mary Went to Heaven) - Děťátko se narodilo (A Baby Was Born) - Kristus Pán se narodil (Christ Our Lord Was Born I.) - Půjdem spolu do Betléma (Let's go to Betlehem) - Gavota od pana Mozarta (Mr. Mozart's Gavotte) - Co se tak svítí (See the Light) - Betlémská polka (The Betlehem Polka) - Chtíc, aby spal (She Wanted Him to Sleep /A Lullaby/) - Toto malé děťátko (This Little Baby) - Vánoční rosička (The Christmas Dew) - Magnét a střelec (Welcome Our Lord) - Adeste fideles (Adeste Fideles) - Dej Bůh štěstí (Lord, Bless Our Home) - Den přeslavný (This Famous Day) - Štědrej večer nastal (The Christmas Eve Has Come) - Narodil se Kristus Pán (Christ Our Lord Was Born II.)
Info:
České vánoce jsou radostné svátky. Těšíme se na ně vždycky už dlouho dopředu. Koledy a vánoční písně nám znějí z rozhlasu, z obrazovek i z reproduktorů v obchodních prostorách a na veřejných prostranstvích. Jejich verše se většinou vztahují k hlavnímu tématu křesťanských vánoc - k narození božího dítěte Ježíška a ke všem postavám, které provázejí jeho příchod na svět v betlémském chlévě: s matkou Marií a pěstounem Josefem jsou tu samozřejmě volek a oslík, tři králové - mudrci z východu, pastýři s ovečkami a další "daráci" v čele s dudákem a s celou muzikantskou bandou. Ty písně jsou vroucně rozjímavé, poetické, někdy tanečně skočné, jindy až fanfárově oslavné. Ale tam, kde koledník prosí jménem Ježíškovým o grošík nebo o něco k snědku, dávají nahlédnout často žertovným až rozpustilým tónem do těch méně slunných stránek lidských osudů.
Všechny polohy a typy českých vánočních písní a koled vybrala muzika Jara pro svůj vánoční snímek.

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.fos.cz

AKTUALIZACE: uživatel č. 372 org. 24, 03.05.2004 v 13:41 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA