HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Proměny v čase (2CD) [ Propagační materiál ]

Název CD: Proměny v čase (2CD)
Muzika: Moravské muziky
Město nebo obec: Brno
Cena: 590 Kč
Obsah:
Obě alba obsahují cca 70 písní z celé Moravy (fonografické záznamy pořízené L. Janáčkem, Ňorkova muzika, Muzika Jožky Kubíka, František Okénka, CM Slávka Volavého, Martin Holý, CM Kunovjan, CM J. Rokyty, CM Danaj, CM Javorník Brno, Martin Hrbáč, Veličánek, Lipovjan, Včelaran, CM J. Čecha, Kunovjan, CM Babica, CM Lúčka, CM Strážničan, CM P. Múčky, CM Radošov, CM J. Petrů, Varmužova CM, CM Vonica, CM Břeclavan, CM Zádruha, CM Linda, Olšava, Vlčnovjan, CM Polajka, J. Šuláková, CM Vsacan, CM Kašava, CM Jasénka, CM Soláň, CM Ondřejnica, CM Valašský vojvoda, CM Ostravica, Hanácká muzika Ječmeni, CM Pálava a další...).
Info:
Morava patří k základním evropským regionům, stejně jako rakouské Korutany či německé Bavorsko. Přestože se jí z různých důvodů nedostává v současnosti politické artikulace, historií, svébytnou kulturou a živým povědomím svých obyvatel je definována dostatečně. Jednou z výrazných charakteristik Moravy je bohatá lidová hudební kultura, z velké části dosud živě pulsující. Na těchto dvou CD je zachycena lidová hudba, která vychází ze selské tradice českých Moravanů s jejich typickými dialekty a která se dále proměňuje. Proto Proměny v čase.
Není v možnostech dvou CD podat výčet všech nejdůležitějších interpretů či stylových prvků. Vždy by někdo chyběl. Jde nám o to, poskytnout hutný "obrázek a vůni" moravské lidové hudby od jejích kořenů až po současné výhonky, od zemité autenticity až po poctivý kultivovaný projev mladé generace.

Archivní CD (první CD) bylo sestaveno se záměrem akcentovat na různých regionech typické aspekty moravské lidové hudby. Koneckonců k tomu dochované nahrávky samy vybízely. Druhé CD, výběr z nahrávek nedávné minulosti či současných, je sestaveno výlučně z nahrávek vzniklých a vydaných na Moravě, ať už malými moravskými vydavateli či přímo muzikami.

(2CD + 42-stránková knížečka (booklet) s popisy písní, muzik, interpretů, regionů, mapkami, fotografiemi, vydavateli atd.)

Jiří Plocek

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.fos.cz

AKTUALIZACE: Jana Holáňová (Beskydy-Valassko, racr) org. 24, 03.05.2004 v 14:44 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA