HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Dětské souborové přehlídky 2005

časopis Folklor č.3/2005
Letošní rok je dalším, v němž se během jarních měsíců uskuteční přehlídky dětských folklorních souborů. Vyhlašovatelem cyklu je z pověření ministerstva kultury IPOS - ARTAMA Praha, která uspořádá ve dnech 10. a 11. června v Jihlavě "Národní přehlídku dětských folklorních souborů".
V rámci cyklu se uskuteční celkem 23 postupových přehlídek dětských folklorních souborů, z nichž 10 je krajského charakteru a uskuteční se ve Žďáru nad Sázavou (19. 3., Horácko), v Praze (2. 4., střední Čechy), v České Lípě (2. 4., kraje Karlovarský, Ústecký a Liberecký), v Prostějově (16. 4., Haná), v Pardubicích (20. 4. Pardubický a Hradecký kraj), v Karviné (29. 4., Slezsko), v Uherské Brodě (2. 4. Zlínský kraj), v Ostravě (30. 4., Moravskoslezský kraj), v Čejkovicích (7. 5., Jihomoravský kraj) a v Českých Budějovicích (7. 5., Jihočeský kraj).
Folklorní sdružení ČR vstupuje do cyklu spoluprací s regionálními sdruženími a krajskými kancelářemi při uspořádání krajských přehlídek a přípravou zemských přehlídek, které se letos poprvé uskuteční v jednom roce. Vyšli jsme tím vstříc požadavkům ze strany vedoucích českých dětských souborů, kteří vcelku oprávněně v minulosti kritizovali roční časový odstup od průběhu cyklu a konání jejich zemské přehlídky.
V rámci nového modelu se uskuteční "Zemská přehlídka moravských a slezských dětských souborů" v Liptále v neděli 12. června v rámci "Dětského dne" a "Česká zemská přehlídka dětských folklorních souborů" v neděli 4. září v Praze v rámci pořadů 2. ročníku "MFF Pražský jarmark 2005". Na zemské přehlídky postoupí z jednotlivých krajů soubory z druhých a dalších míst v počtu dle stanoveného klíče. Zemské přehlídky nejsou soutěžní a soubory zde obdrží účastnický diplom.
O průběhu některých přehlídek přineseme zprávy v příštích číslech našeho časopisu. redakce
DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 31.05.2005 v 12:06 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA