HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Dětské souborové přehlídky 2005

časopis Folklor č.3/2005
Letošní rok je dalším, v němž se během jarních měsíců uskuteční přehlídky dětských folklorních souborů. Vyhlašovatelem cyklu je z pověření ministerstva kultury IPOS - ARTAMA Praha, která uspořádá ve dnech 10. a 11. června v Jihlavě "Národní přehlídku dětských folklorních souborů".
V rámci cyklu se uskuteční celkem 23 postupových přehlídek dětských folklorních souborů, z nichž 10 je krajského charakteru a uskuteční se ve Žďáru nad Sázavou (19. 3., Horácko), v Praze (2. 4., střední Čechy), v České Lípě (2. 4., kraje Karlovarský, Ústecký a Liberecký), v Prostějově (16. 4., Haná), v Pardubicích (20. 4. Pardubický a Hradecký kraj), v Karviné (29. 4., Slezsko), v Uherské Brodě (2. 4. Zlínský kraj), v Ostravě (30. 4., Moravskoslezský kraj), v Čejkovicích (7. 5., Jihomoravský kraj) a v Českých Budějovicích (7. 5., Jihočeský kraj).
Folklorní sdružení ČR vstupuje do cyklu spoluprací s regionálními sdruženími a krajskými kancelářemi při uspořádání krajských přehlídek a přípravou zemských přehlídek, které se letos poprvé uskuteční v jednom roce. Vyšli jsme tím vstříc požadavkům ze strany vedoucích českých dětských souborů, kteří vcelku oprávněně v minulosti kritizovali roční časový odstup od průběhu cyklu a konání jejich zemské přehlídky.
V rámci nového modelu se uskuteční "Zemská přehlídka moravských a slezských dětských souborů" v Liptále v neděli 12. června v rámci "Dětského dne" a "Česká zemská přehlídka dětských folklorních souborů" v neděli 4. září v Praze v rámci pořadů 2. ročníku "MFF Pražský jarmark 2005". Na zemské přehlídky postoupí z jednotlivých krajů soubory z druhých a dalších míst v počtu dle stanoveného klíče. Zemské přehlídky nejsou soutěžní a soubory zde obdrží účastnický diplom.
O průběhu některých přehlídek přineseme zprávy v příštích číslech našeho časopisu. redakce
DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 31.05.2005 v 12:06 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA