HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XIV. Mezinárodní dětský folklorní festival "ŠTĚPY"

Veselí nad Moravou, 10. - 12. června 2005. Tisková zpráva
Ve dnech 10. - 12. června 2005 se ve Veselí nad Moravou uskuteční již XIV. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu "Štěpy".
Mezinárodní dětský folklorní festival Štěpy
plakát MDFF Štěpy
Festival se přihlásí dvěma programy již v pátek 10.6. V kině Morava vystoupí účastníci od 9,00 hodin pro školní mládež. Večer v 19,00 hodin se ve Vracově uskuteční program "Muzicírování s Lipinkou".
Občanům Města Veselí nad Moravou se účastníci připomenou v sobotu ráno "Roztančenou ulicí". "Zpívejte, tančete, učte se, bavte se" je název dalšího programu, který se koná v sále MKS ve Veselí nad Moravou v sobotu od 18,00 hodin.
Hlavní programový den, neděle 12. června bude zahájen slavnostním průvodem účastníků, který vyjde ve 14,00 hodin od MKS do Zámeckého parku. Tam se také od 15,00 hodin uskuteční hlavní festivalový program, nazvaný "Hastrmane trčku".
Na festivalu se představí soubory Bugarce (Bulharsko), Štěpnička Veselí nad Moravou, Kopaničiarik Myjava a Lieska Žilina (Slovensko), Lipinka Vracov, Valášek Zlín a Soláněk Hutisko - Solanec.
Pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení ČR, Město Veselí nad Moravou, MKS a DDM Veselí nad Moravou a Dětský folklorní soubor Štěpnička.
Záštitu nad festivalem přijali Jan Letocha, radní pro kulturu Jihomoravského kraje, Jaroslav Müllner, náměstek ministryně školství ČR a senátor Parlamentu ČR Josef Vaculík.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival podporují také Jihomoravský kraj a OSA - ochranný svaz autorský.
Kontakt: Mgr. Marcel Řimák, tel. 518 322 567, e-mail: mksveseli@quick.cz a Město Veselí nad Moravou: mesto@veseli-nad-moravou.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.06.2005 v 00:40 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA