HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Mezinárodní dětský folklorní festival "KUNOVSKÉ LÉTO" je za dveřmi

13. - 19. června 2005. Tisková zpráva
Mezinárodní dětský folklorní festival "Kunovské léto" je tu už po dvanácté! Obrazně řečeno - podobě jako děti v tomto věku - má i dvanáctiletý festival a lidé kolem něj za sebou pořádnou "životní" zkušenost, spoustu dobré práce, poučení i vypětí, a na druhou stranu příjemné prožitky, řadu dobrých přátel u nás i v zahraničí a radost.
Má nad sebou záštitu významných osobností státu a regionu, významnou podporu města Kunovice, ale také Uherského Hradiště a Starého Města. Se zájmem se dnes připojují další obce a města, například Popovice, Polešovice, Modrá, Velehrad, Tupesy.
Dětský festival se zařadil mezi nejvýznamnější dětské festivaly u nás a dle hodnocení pozorovatelů těchto iniciativ zvenčí je označen jako nejpůsobivější a nejotevřenější festival v naší republice. V letošním roce bude právě v Kunovicích předán zástupci České národní sekce CIOFF festivalu statut "řádný člen CIOFFˇ.
Dětský folklorní festival Kunovské léto
logo festivalu
V programové skladbě nalezneme výchovné koncerty pro školy s možností využití tanečních dílen, komponované pořady v obcích, v lázních regionu, komponované folklorní pořady i slavnostní přehlídky krojů, soutěže mladých verbířů a zpěváčků, z nichž nejlepší dostávají léta příležitost představit se na nejvýznamnějším festivalu u nás - na MFF Strážnice. Z této aktivity už také vznikly profesionální nahrávky na MC, CD, DVD a HVS, byl vydán zpěvníček.
Děti se setkávají na poli sportovním - soutěží ve vodních disciplínách a také se hodnotí jejich hbitost, vtip, pohotovost a intelekt při aktivitách na souši a v dalších doprovodných programech, nejen pro festivalové účastníky.
Festival dnes provází řezbářské sympozium za mezinárodní účasti. Sochy zde vytvořené zpříjemňují prostředí v Modré u Velehradu a v Kunovicích. Letos se podruhé uskuteční "škola řezbaření" za účasti studentů středních odborných škol, ale i těch, kterým je tento zájem blízký a chtěli by se něčemu přiučit. Jako lektoři se představí vynikající řezbáři i pedagogové odborných škol.
K lákavým programům už tradičně patří páteční večerní pořad v přírodním areálu v Kunovicích - letos na téma "Zapálení pro věc!!!", v němž se představí soubor M-Bunda z Konga, "Hořící Dan" /Nekonečný/, ŠUM SVISTU a vysokoškolský folklorní soubor GYMNIK z Bratislavy.
Mezinárodní dětský folklorní festival Kunovské léto
leták
Dění aktivit Hradišťska je skvěle propojeno, a tak se festivalové děti představí také v rámci Zahrady Moravy ve Starém Městě, kde se v neděli 19.6. mimo jiné uskuteční zpěvácká soutěž. Zpěvem a tancem je provázen také hradišťský Svatojánský jarmark, kde se v sobotu 18. 6. utkají verbíři z celého Slovácka a tanečními chlapeckými hrami i specifickými mužskými tanci se představí mladí tanečníci ze Srbska, Chorvatska, Lotyšska, Maďarska a Slovenska. V rámci jarmarku bude Městem Uherské Hradiště v souvislosti s účinnější péčí o tradiční lidovou kulturu poprvé předána cena Vladimíra Boučka za zachovávání a rozvoj lidové umělecké výroby mistru krejčímu panu Františkovi Mikulcovi.
Mezinárodní dětský folklorní festival Kunovské léto
Hlavními pořadateli festivalu jsou Občanské sdružení Kunovjan a Město Kunovice, spolupořadateli Město Uherské Hradiště, Město Staré Město, Zlínský kraj, Slovácké muzeum v Uherském Hradišti a Folklorní sdružení České republiky.
Záštitu nad festivalem přijali pan Jiří Paroubek - předseda Vlády ČR, pan Josef Smýkal - předseda podvýboru pro mládež Parlamentu ČR a pan Libor Lukáš - hejtman Zlínského kraje.
Festival podporují: Ministerstvo kultury České republiky, Klub kultury Uherské Hradiště, Program obnovy venkova, Spolek pro Obnovu venkova v České republice, Škola vesnice v Modré, Evropské strukturální fondy, OSA - Ochranný svaz autorský, Nadace Děti-kultura-sport a sponzoři.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, ČT TELEPACE Ostrava, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Mediální spolupráce Haló noviny.

J. Pokorný, R. Habartová

Kontakt: PhDr. Romana Habartová, tel. 775 085 333, e-mail: romana.habartova@slovackemuzeum.cz
Mezinárodní dětský folklorní festival Kunovské léto
plakát

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.06.2005 v 02:16 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA