HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

ČERMENSKÉ SLAVNOSTI - svátek folkloru se blíží

Tak jako každý rok bude poslední červnový víkend pro podorlický region ve znamení svátku folkloru. Ve dnech 24. až 26. června se uskuteční již 17. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Čermenské slavnosti. I v letošním roce slibuje zajímavou podívanou.
V uvedeném termínu se opět sejdou příznivci lidových tradic pod širým nebem na některém z připravovaných koncertů, vystoupení či doprovodné akci v rámci festivalu. Jednotlivé programy se budou konat v Lanškrouně a v Dolní Čermné, hlavní programový blok slavností (Galaprogram) se uskuteční již tradičně v sobotu od 17.00 hod v Dolní Čermné.
Záštitu nad největší akcí tohoto zaměření na otevřené scéně Pardubického kraje převzal p. M. Rabas, hejtman Pardubického kraje.
Páteční program bude probíhat v Lanškrouně, kde se během dopoledne uskuteční na zámeckém nádvoří dva koncerty pro lanškrounské školy, odpoledne pak zahraniční soubory čeká vystoupení na náměstí a po přijetí u starosty města pak další účinkování v penzionu pro jeho obyvatele.
Páteční večer se pak soubory přesunou do Dolní Čermné a na náměstí v prostorách před restaurací na náměstí bude festival pokračovat volným programem Posezení při písničce, kdy budou koncertovat k tanci i poslechu návštěvníků lidové muziky zúčastněných souborů.
Sobotní dopoledne opět změří své síly na čermenském náměstí zástupci jednotlivých souborů ve sportovně- zábavném klání družstev Čermenský Hecboj o putovní pohár.
V rámci sobotního programu v Dolní Čermné budou zástupci souborů přijati starostou obce, v areálu slavností budou připraveny ukázky lidových řemesel a bohaté občerstvení a večer po galakoncertu samozřejmě nebude během veselice chybět slavnostní ohňostroj.
V případě nepříznivého počasí je připravena "mokrá" varianta, při které by se sobotní večerní program uskutečnil na sále čermenské Orlovny.
Během letošním ročníku vystoupí soubory JARO (Ústí nad Orlicí), JITŘENKA (Dolní Čermná), KVADRILJA (Trogir, Chorvatsko), L´UBOVŇAN (Stará L´ubovňa, Slovensko), MATENÍK (Praha), VELIKA POLANA (Veliká Polana, Slovinsko) a lidová kapela CRNOBELA MUZIKA ze Slovinska. Překvapení chystáme v osobě moderátora.
Je skutečně nač se těšit, věříme, že si přijdou na své všichni, kdo mají rádi neobvyklé kulturní zážitky.
Přijďte se proto i Vy potěšit na některý z připravovaných pořadů a nezapomeňte, že hlavní program festivalu, na kterém můžete vidět všechny účastníky, se koná v sobotu 25. června od 17.00 hod. v Dolní Čermné.
Další podrobnosti budou uvedeny na plakátech k této akci.

Za pořadatele Petr Ryba
Kontakt: rype@post.cz, t.465386111 a 602112766.

Program:
pátek 24.6.2005
8.15 a 10.00 Setkání s folklorem - výchovné koncerty pro školy, nádvoří lanškrounského zámku
14.30 Roztančené náměstí - zahraniční soubory, nám. J. M. Marků, Lanškroun
16.00 Kytička folkloru - penzion důchodců, Lanškroun
19.30 Posezení s písničkou- vyhrávání souborových muzik na náměstí v Dolní Čermné
sobota 25.6.2005
9.30 Čermenský Hecboj- zábavné klání družstev souborů, náměstí v Dolní Čermné
17.00 Galakoncert - hlavní program slavností
20.30 veselice Až do rána bílého - muzika 60. a 70. let M. Semana
23.00 slavnostní ohňostroj
neděle 26.6.2005
14.30 Posezení s přáteli- neformální setkání zahraničních souborů, Myslivna Dolní Čermná
pondělí 27.6.2005
10.00 Setkání s folklorem II - výchovný koncert, Dolní Dobrouč
středa 29.6.2005
18.00 vystoupení v rámci vernisáže J. Strakové, Muzeum Lanškroun
Národopisný soubor Olšina
NS Olšina na Čermenských slavnostech 2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 09.06.2005 v 09:21 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA