HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Má vlast v srdci Evropy - Poznej ji a chraň

Česká rada dětí a mládeže
Folklorní sdružení ČR
Soutěž "Má vlast v srdci Evropy - Poznej ji a chraň" má sice dlouhý název, ale vzdor tomu je ušitá přímo na tělo sdružením dětí a mládeže. Už jejich nejmladší členové se ovšem mohou zúčastnit některých z jejich osmi kategorií: mohou třeba zjišťovat stav zanedbávaných a opomíjených památek, seznamovat se s dějinami určité památky či místa, anebo dokonce začít pečovat o nějaký pomníček, kříž, kapličku či jinou malou stavbu a najdou tu i další zajímavé úkoly. Pro děti od jedenácti let se zas hodí další kategorie, jako vytváření naučných stezek, spolupráce při záchraně drobných užitkových předmětů - nářadí, hraček nebo různých tiskovin, starých plakátů fotografií a pohlednic a případně i jejich výstavka, dále obnova lidových zvyků, slavností či jiných tradic a další body. Mladí lidé od 14 let výše se zase uplatní při zpracování krajových vlastivědných poznatků a podobně.
Soutěž může obohatit program celého roku, ale také již letošního tábora - v tom případě je ovšem třeba si s přihláškou pospíšit, práce bud třeba odevzdat hned po prázdninách, uzávěrka prvního ročníku je 9. září 2005. Vyhlásila ji Památková komora spolu s ČRDM a Českým rozhlasem a soutěžit v ní mohou jednotlivci nebo oddíly, bližší podrobnosti o všech osmi kategoriích se mohou dozvědět na stránce www.crdm.cz/mavlast. Na tu se také mohou i přihlásit.
Přihlášky lze zasílat také na e-mailovou adresu
mavlast@adam.cz, nebo poštou na ČRDM:
MÁ VLAST
Senovážné nám. 24
116 47 Praha 1
Záštitu nad soutěží převzali ministři kultury Pavel Dostál a zahraničí Cyril Svoboda, velvyslanec Slovenské republiky Ladislav Ballek a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

(Památková komora, tel.: 402 606 785 067, e-mail: liska-pakom @ volny.cz)

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 13.06.2005 v 23:10 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA