HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura

Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

6. zemská přehlídka moravských a slezských dětských folklorních souborů a 18. Mezinárodní dětský folklorní festival, Liptál, 10. - 12. června 2005

Tisková zpráva
Ve dnech 10. - 12. června 2005-06-13 ve valašské obci Liptál nedaleko Vsetína uskutečnily 18. Mezinárodní dětský folklorní festival, jejichž nedělním vyvrcholením byla 6. zemská přehlídka moravských a slezských dětských folklorních souborů.
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Přehlídku uspořádalo Folklorní sdružení České republiky ve spolupráci s Krajským úřadem Zlín, Obecním úřadem Liptál, Valašským folklorním sdružením a Folklorním sdružením Lipta Liptál. Záštitu nad touto zajímavou dětskou folklorní akcí převzala senátorka Alena Gajdůšková, poslanec Josef Smýkal a radní Zlínského kraje Jindřich Ondruš.
Zemské přehlídky pořádá Folklorní sdružení od roku 1990. Původně se konaly každý rok. V rámci přehlídkového cyklu Národní přehlídky dětských folklorních souborů pořádaného NIPOS - ARTAMOU Praha nejprve na Moravě a následujícím roce v Čechách. Přehlídkovými městy byly v posledních letech Kroměříž a Mělník. Nyní připravilo Folklorní sdružení změnu a zemské přehlídky se uskuteční v jednom roce. Nejprve v Liptále a počátkem září pak v Praze v rámci II. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark.
Folklorní festival Dětské dny Liptál
V Liptále se na 6. zemské přehlídce moravských a slezských dětských folklorních souborů zúčastnilo pod vedením Radky Ehrenbergerové devět souborů a hosté - soubory Groš Dolní Rožínka z Čech a Pirouete z izraelského Jeruzaléma. Soubory na zemskou přehlídku postoupily z krajských postupových přehlídek. Nejlepší kolektivy byly pozvány do Jihlavy, kde se setkaly v sobotu 11. června, soubory z druhých příp. třetích míst přijely 12. června do Liptálu. Na liptálském pódiu se úspěšně představily děti z kolektivů Děcka z Kunovic, Dyjavánek Znojmo, Hlubinka Ostrava, Kopaničárek Starý Hrozenkov, Krušpánek Velká Bystřice, Malá Ondřejnica Stará Ves nad Ondřejnicí, Slezánek Český Těšín, Veličánek Velká nad Veličkou a Vizovjánek Vizovice.
Součástí přehlídky byla také výstava prací dětí z Dětského domova Speciální školy Liptál veřejnosti přístupná v budově obecního úřadu a společenské setkání vedoucích souborů s pořadateli a hosty.
Zemská přehlídka moravských a slezských dětských folklorních souborů představila nejúspěšnější dětské folklorní kolektivy tohoto roku. Byla přirozeným vyvrcholením ročního úsilí a snahy vedoucích i dětí o svoji úspěšnou prezentaci v Národní přehlídce 2005 a přinesla dětem i návštěvníkům v slunečném a teplém odpoledni v liptálském přírodním areálu řadu krásných uměleckých zážitků.
Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Mediální spolupráce Haló noviny. Obě akce dále podporují OSA - Ochranný svaz autorský, Sdružení Tradice ČR a TG Tisk Lanškroun.

Zpracoval: František Synek, m.604384410

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

14.06.2005 v 14:25karin

Co se to děje, tohle se ještě přeci nikdy nestalo?


14.06.2005 v 07:48Láďa

Hézké, móc hézké...


Zveřejněno 13.06.2005 v 23:42 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA