HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

6. zemská přehlídka moravských a slezských dětských folklorních souborů a 18. Mezinárodní dětský folklorní festival, Liptál, 10. - 12. června 2005

Tisková zpráva
Ve dnech 10. - 12. června 2005-06-13 ve valašské obci Liptál nedaleko Vsetína uskutečnily 18. Mezinárodní dětský folklorní festival, jejichž nedělním vyvrcholením byla 6. zemská přehlídka moravských a slezských dětských folklorních souborů.
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Přehlídku uspořádalo Folklorní sdružení České republiky ve spolupráci s Krajským úřadem Zlín, Obecním úřadem Liptál, Valašským folklorním sdružením a Folklorním sdružením Lipta Liptál. Záštitu nad touto zajímavou dětskou folklorní akcí převzala senátorka Alena Gajdůšková, poslanec Josef Smýkal a radní Zlínského kraje Jindřich Ondruš.
Zemské přehlídky pořádá Folklorní sdružení od roku 1990. Původně se konaly každý rok. V rámci přehlídkového cyklu Národní přehlídky dětských folklorních souborů pořádaného NIPOS - ARTAMOU Praha nejprve na Moravě a následujícím roce v Čechách. Přehlídkovými městy byly v posledních letech Kroměříž a Mělník. Nyní připravilo Folklorní sdružení změnu a zemské přehlídky se uskuteční v jednom roce. Nejprve v Liptále a počátkem září pak v Praze v rámci II. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark.
Folklorní festival Dětské dny Liptál
V Liptále se na 6. zemské přehlídce moravských a slezských dětských folklorních souborů zúčastnilo pod vedením Radky Ehrenbergerové devět souborů a hosté - soubory Groš Dolní Rožínka z Čech a Pirouete z izraelského Jeruzaléma. Soubory na zemskou přehlídku postoupily z krajských postupových přehlídek. Nejlepší kolektivy byly pozvány do Jihlavy, kde se setkaly v sobotu 11. června, soubory z druhých příp. třetích míst přijely 12. června do Liptálu. Na liptálském pódiu se úspěšně představily děti z kolektivů Děcka z Kunovic, Dyjavánek Znojmo, Hlubinka Ostrava, Kopaničárek Starý Hrozenkov, Krušpánek Velká Bystřice, Malá Ondřejnica Stará Ves nad Ondřejnicí, Slezánek Český Těšín, Veličánek Velká nad Veličkou a Vizovjánek Vizovice.
Součástí přehlídky byla také výstava prací dětí z Dětského domova Speciální školy Liptál veřejnosti přístupná v budově obecního úřadu a společenské setkání vedoucích souborů s pořadateli a hosty.
Zemská přehlídka moravských a slezských dětských folklorních souborů představila nejúspěšnější dětské folklorní kolektivy tohoto roku. Byla přirozeným vyvrcholením ročního úsilí a snahy vedoucích i dětí o svoji úspěšnou prezentaci v Národní přehlídce 2005 a přinesla dětem i návštěvníkům v slunečném a teplém odpoledni v liptálském přírodním areálu řadu krásných uměleckých zážitků.
Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Mediální spolupráce Haló noviny. Obě akce dále podporují OSA - Ochranný svaz autorský, Sdružení Tradice ČR a TG Tisk Lanškroun.

Zpracoval: František Synek, m.604384410

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

14.06.2005 v 14:25karin

Co se to děje, tohle se ještě přeci nikdy nestalo?


14.06.2005 v 07:48Láďa

Hézké, móc hézké...


Zveřejněno 13.06.2005 v 23:42 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA