HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Třináctý ročník MFF Rožnovská Valaška pohledem účastníků

L.
Třináctý ročník Mezinárodního festivalu Rožnovská Valaška byl ve znamení ústupků trucovité přírodě v podobě dešťových přeháněk. Byl však především radostný a zajímavý folklorem, kterým i samotné město bylo poznamenáno.
Dětský folklorní soubor Maleníček z Lipníku nad Bečvou , působící pod SVČ a VÚ Lipník nad Bečvou, se tohoto festivalu zúčastnil po dvanácté. V gala programu předvedl nově nacvičený veselý pořad nazvaný " Za tó našó stodoló" a to velmi úspěšně. Ale nebyl to úspěch jen jediný.
V pěvecké soutěži nazvané " Skřivánčí trylky Jaroslava Juráška "byly bez určení pořadí, a to z osmnácti zpěváčků , pro skutečně dobrý pěvecký projev , vybráni tři soutěžící jako" Laureáti" tohoto třináctého ročníku. Mezi zkušenými dobrými zpěváky s dobrým doprovodem cimbálových muzik svůj um ukázala také Michalka, členka souboru Maleníček. Sólově a bez doprovodu, ale s milým úsměvem a veselým nasazením zazpívala dvě záhorské písně. Hodnocení odborné poroty a vyhlášení výsledku soutěže bylo pro diváky i zúčastněné jednoznačné. Mezi třemi nejlepšími bylo i jméno Michalky Matuškové z Maleníčku.
V nedělním gala programu, ve kterém vystupovali i zahraniční hosté, byli tito malí zpěváčci oceněni titulem "Laureát" a toto ocenění dostala i naše malá " Miška". Není to však její úspěch jediný. V letošním roce vyhrála i první místo v pěvecké hanácké soutěži " O hanáckýho kohóta". Upřímně jí blahopřejeme a přejeme jí a celému Maleníčku ještě hodně dalších úspěchů.

Ivan Novák, vedoucí dětské muziky Maleníček
Článek určený pro Lipenské Listy, který soubor poskytl také pro tuto rubriku.

Chtěla bych upřímně vyjádřit obdiv ke všem předváděným pořadům. Také hlavně poděkovat všem, kteří se o nás v tomto nepříznivém počasí v Rožnově starali.
Můj dík i obdiv patří také skvělému souboru Ondráš, který pro děti připravil nesmírně krásný pořad lidového divadla "Čertovinky". Děti s úžasem a velikým zájmem vydrželi devadesát minut sledovat nepřetržitý chod pořadu na jevišti. A to si troufám říci, že to bylo něco, protože máme letos v souboru nesmírně temperamentní a zivé děti. Mnohdy reagovaly opravdu s otevřenou pusou. To co Ondráš předvedl bylo naprosto dokonalé, báječné a obdivuhodné.

Květoslava Kohoutková, uměleská vedoucí souboru Maleníček

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

25.02.2007 v 12:40Květoslava Kohoutková

Přeji hezký den.Moc děkuji za slova chvály. Mám upřímnou radost ze šikovných dětí, které teď máme v souboru. Čertovinky nás natolik inspirovaly, že připravujeme k našemu 25. výročí založení Maleníčku první záhorský lidový muzikál o vodníkovi. Dětem se scénář natolik zalíbil,že už ho skoro umí. Sama se velmi těším, jak to všechno dopadne.
Jinak, opět máme za sebou "Vodění medvěda" a dá se říci, že proběhlo úspěšně. K tomuto účelu jsme vydali CD záhorských říkanek, písniček, škádlivek a rozčítadel. Ještě mám v živé paměti Vaši poslední návštěvu. Mějte se pěkně. Přeji mnoho inspirace a dobrých nápadů. Květa K


14.06.2005 v 20:12Viliam Dekan

Dobrý večer, Květoslavo. Je příjemné slyšet, že Maleníček byl úspěšný ve zpěvácké soutěži a že předvedl zajímavý program. Počasí sice opravdu na Valašce nic moc nebylo, byly ale i horší (propršenější nebo až moc přehřáté) i lepší ročníky. Je dobré slyšet, že se váš program líbil. I to, že dětem se líbily Čertovinky od Ondráše. To je skvělý program. Srdečně zdravím.


Zveřejněno 14.06.2005 v 14:42 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA