HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Ukázka plavení dříví na Schwarzenberském plavebním kanálu u Ježové

Libín-S
Na tuto sobotu (25.června 2005) připravilo folklorní sdružení Libín-S další letošní ukázku plavení dříví na Schwarzenberském plavebním kanálu v oblasti křížení s hraničním potokem Ježová. Ukázka se bude konat v rámci projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu 2005, který podpořila ze svého fondu malých projektů Phrare CBS Evropská unie, nemalým prostředky přispěl i Česko-německý fond budoucnosti. Projekt je zařazen mezi akce Folklorního sdružení České republiky.
Úsek plavebního kanálu v místě křížení s potokem Ježová byl v posledních týdnech staveništěm. Firma Vodohospodářské stavby České Budějovice zde prováděla zatěsnění koryta, aby organizátoři nemuseli bojovat především v letních měsících s nedostatkem vody v plavebním kanálu.
Jako již tradičně u potoka Ježová, přijdou k plavebnímu kanálu plavci odění do starobylých oděvů s dřeváky na nohou, se starým kloboukem na hlavě, někteří s porcelánovou fajfkou v ústech, s tabatěrkou z měchuřiny za pasem, s plavebním hákem v ruce. Ve dvě hodiny odpoledne přečte plavební ředitel Hynek Hladík svůj plavební rozkaz a pak už budou za mohutného stříkání na rakouském území vhozena polena na hladinu plavebního kanálu. Voda se dá do pohybu po otevření stavidel, plavené dříví překoná za nedlouho rakousko-české hranice a poplave ještě několik set metrů do Čech. Pak už nastane opět práce plavců, když budou vytahovat polena z vody. Určitě, když bude někdo z diváků vyzkoušet vylovit si poleno z vody, možnost se najde.
Folklorní soubor Libín - S
Ukázka plavení, Ježová
MIMOŘÁDNÉ OTEVŘENÍ HRANIČNÍHO PŘECHODU ZADNÍ ZVONKOVÁ - SONNENWALD
Aby cyklisté přijíždějící podél plavebního kanálu na ukázku plavení dříví u potoka Ježová od Jeleních Vrchů, Nové Pece či Horní Plané měli jednodušší cestu bude v sobotu mimořádně otevřen od 08:00 do 20:00 hodin hraniční přechod Zadní Zvonková - Sonnenwald u hraničního znaku I/36, tedy v místě, kde Schwarzenberský plavební kanál křižuje hraniční potok Pestřice / Rothbach. Za kostelem v Zadní Zvonkové na křižovatce k hraničnímu přechodu Zvonková - Schöneben je tedy možné jet po nezpevněné cestě podél plavebního kanálu.
Hraniční přechod Zadní Zvonková - Sonnenwald bude dále otevřen ve dnech ukázek plavení dříví, tedy o nedělích 17. a 24. července, ve středu 3. srpna, o nedělích 14. a 28. srpna a o sobotách 17. a 24. září 2005 vždy od 08:00 do 20:00 hodin.

Mimo uvedenou dobu je překročení státních hranic v tomto místě přestupkem, za který mohou udělit pokutu pohraniční policie a četnictva obou sousedních států.
Folklorní soubor Libín - S
Ježová, plavení
Folklorní soubor Libín - S
p. Gustl

Ing. Hynek Hladík
Česká 677, CZ-38301 Prachatice
tel. +420 602 272 442, fax. +420 388 317 609, e-mail: hladik.hynek@iol.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.06.2005 v 09:42 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA