HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Úspěch l. Rozhlasového zpěváčka

Český rohlas
Tři desítky školáků se přihlásilo do soutěže o nejlíp zazpívanou lidovou písničku. Buď sami nebo častěji za pomoci rodičů a učitelek zazpívali před mikrofonem tu svou nejmilovanější. Dali si práci s odesláním kazety, cédéčka a ještě připsali pár řádek. Srdce folkloristy poskočilo radostí nad čistotou žánru, vždyť jen v málo případech poslali melodii z dílny současných skladatelů.
Porota ve složení Tereza Mikovcová, Jan Spálený a Marie Šotolová posuzovala kromě toho, zda jde o lidovou píseň, osobitost a melodičnost interpretace. Walkman, počítačovou hru a výlet do Prahy včetně prohlídky rozhlasu nakonec vyhráli : Michal Marhold z Brna, Anna Šváchová z Valašských Klobouk, Barbora Rezková z Chodova, Jana Macová ze Slavkova a také šestiletá Anežka Jírová z Hodkovic nad Popelkou.
Porotci se shodli, že si pohlazení ale zaslouží všichni zpěváčci. Na konci června se proto v Kanceláři generálního ředitele balila cédéčka s lidovými písničkami z dětského festivalu ve Velkých Losinách a malými Hajajy.
První Rozhlasový zpěváček, kterého s Český rozhlasem pořádalo rukou společnou a nedílnou Folklórní sdružení České republiky určitě nebude posledním.

Marie Šotolová

Folklorní internetové rádio Českého rozhlasu
Z vyhodnocení soutěže

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.06.2005 v 12:54 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA