HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

IV. Mezinárodní folklorní festival EVROPSKÉ SETKÁNÍ SOUBORŮ V TELČI A TŘEŠTI

Telč a Třešť, 9. - 13. července 2005
Tisková zpráva
Ve dnech 9.- 13. července 2005 se již počtvrté koná mezinárodní folklorní festival se zajímavým názvem a programem Evropské setkání souborů v Telči a Třešti.
MFF Evropské setkání souborů v Telči a Třešti
plakát
Festivalový program bude zahájen v sobotu 9. července v 16,00 hodin vystoupením telčských a zahraničních souborů na Zimním stadionu v Třešti. V následujících dnech bude program patřit vždy některým z hostů festivalu. Tak je na neděli připraven den moravsko-slovenský, na pondělí maďarsko-španělský a na úterý mexicko-ruský. Vystoupení probíhají na Zimním stadionu v Třešti, ve Státním zámku v Telči a na Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. Program uzavře ve středu 13.7. v 16,00 hodin na Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči vystoupení ruského souboru Mix Dance Čeljabinsk. V průběhu uvedených pěti dnů se vedle vystoupení souborů konají také besedy účastníků, sportovní soutěže a další akce.
Českou republiku a kraj Vysočina budou na festivalu reprezentovat soubory Kvítek a Podjavořičan Telč, Pramínek Jihlava a Studánka Žďár nad Sázavou. Mezi zahraničními hosty účastníci přivítají soubory Furmani Nitra (Slovensko), Iglice Ágasvár (Maďarsko), Vega del Segura de Murcia (Španělsko), Mexico Folclorico Querétaro (Mexiko), Mix Dance Čeljabunsk (Rusko) a Usa Riga (Lotyšsko).
Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení ČR, kraj Vysočina, Horácké folklorní sdružení Jihlava, Státní zámek Telč, Město Telč a Město Třešť.
Festival se koná pod záštitou hejtmana kraje Vysočina Miloše Vystrčila v rámci Dnů tradiční kultury za podpory kraje Vysočina, MŠMT ČR a Mezinárodního visegrádského fondu.
Mediálními partnery festivalu jsou Region 87.9, Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Mediální spolupráce -Haló noviny. Festival dále podporují CAC Leasing Praha, OSA - Ochranný svaz autorský, Sdružení Tradice ČR, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Ekostavby Brno, a.s., Ekoplat Štancl Telč, s.r.o., Chesterton ČR, s.r.o., MultiMarket Telč, spol. s r.o., Výměnné středisko Novák Telč a další.

Podle podkladů pořadatelů zpracoval Jiří Pokorný

Kontakt: Jaroslav Novák, tel.: 567 213 424, 602 541 258, e-mail: jar.novak@cbox.cz
MFF Evropské setkání souborů v Telči a Třešti
Náhled programu festivalu.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.06.2005 v 21:44 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA