HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

IV. Mezinárodní folklorní festival EVROPSKÉ SETKÁNÍ SOUBORŮ V TELČI A TŘEŠTI

Telč a Třešť, 9. - 13. července 2005
Tisková zpráva
Ve dnech 9.- 13. července 2005 se již počtvrté koná mezinárodní folklorní festival se zajímavým názvem a programem Evropské setkání souborů v Telči a Třešti.
MFF Evropské setkání souborů v Telči a Třešti
plakát
Festivalový program bude zahájen v sobotu 9. července v 16,00 hodin vystoupením telčských a zahraničních souborů na Zimním stadionu v Třešti. V následujících dnech bude program patřit vždy některým z hostů festivalu. Tak je na neděli připraven den moravsko-slovenský, na pondělí maďarsko-španělský a na úterý mexicko-ruský. Vystoupení probíhají na Zimním stadionu v Třešti, ve Státním zámku v Telči a na Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. Program uzavře ve středu 13.7. v 16,00 hodin na Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči vystoupení ruského souboru Mix Dance Čeljabinsk. V průběhu uvedených pěti dnů se vedle vystoupení souborů konají také besedy účastníků, sportovní soutěže a další akce.
Českou republiku a kraj Vysočina budou na festivalu reprezentovat soubory Kvítek a Podjavořičan Telč, Pramínek Jihlava a Studánka Žďár nad Sázavou. Mezi zahraničními hosty účastníci přivítají soubory Furmani Nitra (Slovensko), Iglice Ágasvár (Maďarsko), Vega del Segura de Murcia (Španělsko), Mexico Folclorico Querétaro (Mexiko), Mix Dance Čeljabunsk (Rusko) a Usa Riga (Lotyšsko).
Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení ČR, kraj Vysočina, Horácké folklorní sdružení Jihlava, Státní zámek Telč, Město Telč a Město Třešť.
Festival se koná pod záštitou hejtmana kraje Vysočina Miloše Vystrčila v rámci Dnů tradiční kultury za podpory kraje Vysočina, MŠMT ČR a Mezinárodního visegrádského fondu.
Mediálními partnery festivalu jsou Region 87.9, Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Mediální spolupráce -Haló noviny. Festival dále podporují CAC Leasing Praha, OSA - Ochranný svaz autorský, Sdružení Tradice ČR, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Ekostavby Brno, a.s., Ekoplat Štancl Telč, s.r.o., Chesterton ČR, s.r.o., MultiMarket Telč, spol. s r.o., Výměnné středisko Novák Telč a další.

Podle podkladů pořadatelů zpracoval Jiří Pokorný

Kontakt: Jaroslav Novák, tel.: 567 213 424, 602 541 258, e-mail: jar.novak@cbox.cz
MFF Evropské setkání souborů v Telči a Třešti
Náhled programu festivalu.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.06.2005 v 21:44 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA