HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Kovářovan tančil hostům z Japonska

Tisková zpráva...
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan předvedl ve čtvrtek 7. července jihočeské písně a tance návštěvníkům z Japonska. Vystoupení souboru se uskutečnilo v obci Květuš na Chyšecku v areálu U Jasana, kde Kovářovan tradičně účinkuje na pozvání taneční agentury Dvorana.
Tentokrát Květuš navštívili japonští tanečníci, kteří se zde seznamovali s českými lidovými tanci a pod vedením manželů Rejškových a Jitky Bonušové se některé z nich učili. Pro bližší seznámení s jihočeským folklorem z národopisné oblasti Kozácka byl pozván právě folklorní soubor Kovářovan, který tuto část jižních Čech zastupuje.
Před samotným vystoupením zatančili Japonci minet z Klatovska a po jejich dobrém výkonu patřilo již jeviště Kovářovanu. V první části svého programu s názvem Zahraj ty mně jeden předvedli tanečníci jihočeská kolečka, tanec Hever a další. Následovalo vystoupení zpěváků souboru, kteří přítomným zazpívali písničky převážně z Kovářovska, např. V Kovářově na vršíčku, Přiletěli dva holoubci a přidali i kolový tanec s podtáčkou. Závěr vystoupení patřil opět celému souboru a programu Jaká by to hanba byla.
Folklorní soubor Kovářovan
Obec Květuš: zpěváci souboru Kovářovan při vystoupení.
Po vřelém potlesku následovala krátká přestávka, kterou využili japonští tanečníci k převlečení do svých národních krojů - kimon. V nich ztvárnili tancem za doprovodu typické hudby dva japonské starodávné příběhy. Po jejich shlédnutí vyzvala vedoucí japonských tanečníků členy Kovářovanu k zapojení se do výuky krátkých japonských tanců, které společně oba soubory zatančily.
Folklorní soubor Kovářovan
Obec Květuš: členové souboru Kovářovan s japonskými tanečníky při výuce japonského tance.
Kovářovan si tak s japonskými hosty předal nejen vzájemně drobné upomínky, ale též část své tradiční lidové kultury, kterou se snaží ve svých zemích udržovat.

manželé Milan a Pavla Škochovi

Kontakt: Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55, tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz, www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.07.2005 v 15:55 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA