HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Kovářovan na Slovácku

Tisková zpráva...
V obci Svatobořice - Mistřín na Slovácku probíhal od 8. do 10. července VIII. Mezinárodní folklorní festival Mistřín 2005. Jeho pořadatelem byla Obec Svatobořice - Mistřín, Folklorní sdružení ČR a další, pod záštitou Libora Ambrozka-ministra životního prostředí a Stanislava Junáka-hejtmana Jihomoravského kraje.
Pozvání na tento festival obdržel také Jihočeský folklorní soubor Kovářovan, který zde reprezentoval český folklor a samozřejmě svou jihočeskou národopisnou oblast Kozácko. Hosty festivalu byly také zahraniční soubory z Mexika, Ruska, Slovenska a soubory z moravského Vracova, Uherského Hradiště, Kyjova a dalších míst. Nechybělo ani množství místních souborů jakými byly Lúčka, Slovácký krúžek, Krušpánek, Varmužova cimbálová muzika a další skupiny, které během festivalu sklízely společně s ostatními soubory od diváků zasloužený potlesk.
Folklorní soubor Kovářovan
mladý muzikant souboru s tanečnicemi z Lúčky
Folklorní soubor Kovářovan
členky souboru s mexickými přáteli
Kovářovan byl hostem festivalu dva dny a představil se poprvé v sobotu 9. července v pořadu "Slavnosti slunovratu". Pro tuto příležitost si pro diváky připravil program, ve kterém mimo jiné scénicky ztvárnil starodávný zvyk "Chození s klibnou a kozlíky". Tento zvyk se udržuje na Kovářovsku a uskutečňuje se každoročně v obci Kovářov večer před svátkem Tří králů.
Folklorní soubor Kovářovan
maska koně "klibny" v programu Kovářovanu
Diváci měli možnost shlédnout soubor Kovářovan ještě v neděli 10. července a to v závěrečném Galaprogramu. Soubor předvedl vystoupení složené převážně z písní a tanců Kovářovska nazvané žertovně "Naše Káča něco má". Potlesk publika svědčil o tom, že se Kovářovan líbil a dobře reprezentoval svou obec i Jihočeský kraj.
Folklorní soubor Kovářovan
Kovářovan na jevišti v místním Kulturním domě
Přesto, že festivalu nepřálo počasí a připravené programy musely proběhnout v místním Kulturním domě, pořadatelé svou úlohu dobře zvládli a pro všechny soubory i diváky připravili hodnotný kulturní zážitek, za což jim patří velké poděkování.
Folklorní soubor Kovářovan
zpěvačka souboru Kovářovan v kozáckém kroji se stařenkami v kroji kyjovském
V příštím roce se v Kovářově 2. - 4. června uskuteční XI. jihočeský folklorní festival Kovářov 2006 a jeho pořadatelé již plánují spolupráci a hostování Slováckého krúžku právě ze Svatobořic - Mistřína.

manželé Milan a Pavla Škochovi

Kontakt: Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55, tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 12.07.2005 v 14:30 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA