HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Kovářov: Prázdninové putování s písničkou

Tisková zpráva...
Putování s písničkou po Naučné stezce Kovářovska proběhlo v sobotu 16. července za účasti členů dětských folklorních souborů Kovářovánek a Malý Kovářovan. Pro dětské soubory je každoročně připravené soustředění, jehož pátý ročník se letos uskutečnil ve druhém prázdninovém týdnu.
V sobotu ráno se děti za pěkného počasí vydaly na cestu po prvním žlutém okruhu Naučné stezky a zamířily k rybníkům Malá a Velká Smíška. Na této trase plnily různé úkoly, zejména ze znalosti rostlin. Po malé přestávce se pokračovalo dál a k otázkám o rostlinách přibyla soutěž v poznávání živočichů. V okolí Kovářova se nachází velké množství rybníků a tak další zastávkou byl rybník u Peštova mlýna. V lese nad ním si děti zasoutěžily v poznávání písniček a ochutnaly i sladké borůvky, kterými se les jen modral.
Další kroky putování vedly do osady Vepice. U jednoho ze zastavení Naučné stezky nad lomem proběhla další soutěž a děti potom chvilku odpočívaly ve stínu statného dubu. Na řadu přišly otázky týkající se folklorních tradic národopisné oblasti "Kozácka", kam Kovářov z hlediska etnografického náleží. Z Vepic se všichni účastníci vydali směrem na Kovářov, protože se blížil čas oběda. V místní restauraci si děti pochutnaly na knedlíčkové polévce, kuřecí směsi s bramborem a načerpaly tak nové síly na odpolední putování.
Folklorní soubor Kovářovan
Skupinka dětí u zastavení Naučné stezky v osadě Vepice
Po obědě se uskutečnila soutěž ze znalostí o obci Kovářov a po ní již cesta směřovala na táborovou základnu "Hůrka", kde děti soutěžily v různých žertovných disciplínách. Nedaleko základny se nachází hřiště, na kterém probíhala fotbalová utkání a tak děti mohly chvíli sledovat klání jednotlivých družstev. V okolí hřiště se nachází i množství zajímavých kamenů se skalními miskami, které účastníci soustředění také navštívili.
Závěr celého putování patřil hledání pokladu. Během celého dne děti k jeho nalezení shromažďovaly indicie, které obdržely za správné vyřešení jednotlivých úkolů. Po rozluštění místa s pokladem a jeho následné objevení všechny mile překvapilo, protože obsahem bylo stádo vepříků. Každému dítěti bylo odměnou roztomilé keramické prasátko-pokladnička, do které si budou moci spořit korunky.
Na úplný konec si všichni zazpívali při kytaře, zatancovali a pochutnali na párku s chlebem.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan a Kovářovánek, Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz

Folklorní soubor Kovářovan
Závěrečné zpívání s kytarou

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.07.2005 v 16:18 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA