HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Kovářov: Prázdninové putování s písničkou

Tisková zpráva...
Putování s písničkou po Naučné stezce Kovářovska proběhlo v sobotu 16. července za účasti členů dětských folklorních souborů Kovářovánek a Malý Kovářovan. Pro dětské soubory je každoročně připravené soustředění, jehož pátý ročník se letos uskutečnil ve druhém prázdninovém týdnu.
V sobotu ráno se děti za pěkného počasí vydaly na cestu po prvním žlutém okruhu Naučné stezky a zamířily k rybníkům Malá a Velká Smíška. Na této trase plnily různé úkoly, zejména ze znalosti rostlin. Po malé přestávce se pokračovalo dál a k otázkám o rostlinách přibyla soutěž v poznávání živočichů. V okolí Kovářova se nachází velké množství rybníků a tak další zastávkou byl rybník u Peštova mlýna. V lese nad ním si děti zasoutěžily v poznávání písniček a ochutnaly i sladké borůvky, kterými se les jen modral.
Další kroky putování vedly do osady Vepice. U jednoho ze zastavení Naučné stezky nad lomem proběhla další soutěž a děti potom chvilku odpočívaly ve stínu statného dubu. Na řadu přišly otázky týkající se folklorních tradic národopisné oblasti "Kozácka", kam Kovářov z hlediska etnografického náleží. Z Vepic se všichni účastníci vydali směrem na Kovářov, protože se blížil čas oběda. V místní restauraci si děti pochutnaly na knedlíčkové polévce, kuřecí směsi s bramborem a načerpaly tak nové síly na odpolední putování.
Folklorní soubor Kovářovan
Skupinka dětí u zastavení Naučné stezky v osadě Vepice
Po obědě se uskutečnila soutěž ze znalostí o obci Kovářov a po ní již cesta směřovala na táborovou základnu "Hůrka", kde děti soutěžily v různých žertovných disciplínách. Nedaleko základny se nachází hřiště, na kterém probíhala fotbalová utkání a tak děti mohly chvíli sledovat klání jednotlivých družstev. V okolí hřiště se nachází i množství zajímavých kamenů se skalními miskami, které účastníci soustředění také navštívili.
Závěr celého putování patřil hledání pokladu. Během celého dne děti k jeho nalezení shromažďovaly indicie, které obdržely za správné vyřešení jednotlivých úkolů. Po rozluštění místa s pokladem a jeho následné objevení všechny mile překvapilo, protože obsahem bylo stádo vepříků. Každému dítěti bylo odměnou roztomilé keramické prasátko-pokladnička, do které si budou moci spořit korunky.
Na úplný konec si všichni zazpívali při kytaře, zatancovali a pochutnali na párku s chlebem.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan a Kovářovánek, Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz

Folklorní soubor Kovářovan
Závěrečné zpívání s kytarou

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.07.2005 v 16:18 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA