HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Ohlédnutí za IV. Jihočeskou lidovou slavností 2005

Tisková zpráva
V sobotu 6. srpna se v Českých Budějovicích na náměstí Přemysla Otakara II. uskutečnila za krásného počasí již IV. Jihočeská lidová slavnost.
Probíhala pod záštitou člena rady Jihočeského kraje Ing. Františka Štangla a jejím pořadatelem bylo Jihočeské folklorní sdružení ve spolupráci s Jihočeským krajem, Folklorním sdružením ČR, Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici, Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích a Jihočeským folklorním souborem Kovářovan. Generálním partnerem byla Nadace Vltava.
Slavnost nabídla divákům velice bohatý kulturní program folklorních souborů z jihočeského kraje, hostů z Prahy a zahraničních hostů z Běloruska. Doplňoval ji lidový jarmark a nechyběla ani ochutnávka jihočeské kuchyně. Pro návštěvníky byl k dispozici infostánek Jihočeského folklorní sdružení, ve kterém byly nejrůznější materiály vypovídající o činnosti sdružení. Stejně jako v loňském roce byl o něj velký zájem.
Úvod slavnosti patřil dopoledne nejmenším divákům, kteří shlédli pohádku O pejskovi a kočičce v podání divadelního studia Bubec z Prahy. Poté následovalo hudební a pěvecké vystoupení kapely Bechyňská Duha z Bechyně v pořadu nazvaném "Při muzice zvesela".
Po obědě přišly na řadu další programy, které nesly názvy "Dostaveníčko nejen s folklorem" a "Vesele si zazpíváme". Divákům se postupně představovaly další účinkující, folklorní soubor Libín z Prachatic, dětský folklorní soubor Štěbetalky z Běloruska, soubor starého tance Regii Caroli regis z Prahy, dětský folklorní soubor Slunko z Běloruska, národopisný soubor Doudleban z Doudleb a Jihočeský folklorní soubor Kovářovan z Kovářova.
Momentky z vystoupení na IV. Jihočeské lidové slavnosti 2005. Slunko.
Momentky z vystoupení na IV. Jihočeské lidové slavnosti 2005. Slunko.
Doudleban při vystoupení na slavnosti
Doudleban při vystoupení na slavnosti
Historické náměstí v Českých Budějovicích vytvářelo nádhernou kulisu celému programu. Představilo se celkem 105 účinkujících a jejich výkonům tleskalo odhadem 1 100 diváků. Pro všechny soubory měli pořadatelé připravené upomínky v podobě keramických zvonečků. Předseda Jihočeského folklorního sdružení Milan Škoch předal také zahraničním hostům dárky, které jim budou připomínat návštěvu České republiky a na oplátku od nich obdržel znak běloruského města Stolbcy společně s dalšími upomínkami.
Chtěl bych velice poděkovat všem spolupořadatelům za výraznou pomoc a podporu, Nadaci Vltava za pomoc při realizaci slavnosti a panu Ing. Františkovi Štanglovi za převzetí záštity. Poděkování si zaslouží realizační tým akce, všichni účinkující a v neposlední řadě diváci, kteří vytvořili báječnou atmosféru.

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení

Kontakt: Jihočeské folklorní sdružení Milan Škoch, předseda, Kovářov3, 398 55, e-mail: milan.skoch@jfos.cz, tel.: 382 594 106, 604 692 062, www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.08.2005 v 22:01 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA