HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Ohlédnutí za IV. Jihočeskou lidovou slavností 2005

Tisková zpráva
V sobotu 6. srpna se v Českých Budějovicích na náměstí Přemysla Otakara II. uskutečnila za krásného počasí již IV. Jihočeská lidová slavnost.
Probíhala pod záštitou člena rady Jihočeského kraje Ing. Františka Štangla a jejím pořadatelem bylo Jihočeské folklorní sdružení ve spolupráci s Jihočeským krajem, Folklorním sdružením ČR, Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici, Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích a Jihočeským folklorním souborem Kovářovan. Generálním partnerem byla Nadace Vltava.
Slavnost nabídla divákům velice bohatý kulturní program folklorních souborů z jihočeského kraje, hostů z Prahy a zahraničních hostů z Běloruska. Doplňoval ji lidový jarmark a nechyběla ani ochutnávka jihočeské kuchyně. Pro návštěvníky byl k dispozici infostánek Jihočeského folklorní sdružení, ve kterém byly nejrůznější materiály vypovídající o činnosti sdružení. Stejně jako v loňském roce byl o něj velký zájem.
Úvod slavnosti patřil dopoledne nejmenším divákům, kteří shlédli pohádku O pejskovi a kočičce v podání divadelního studia Bubec z Prahy. Poté následovalo hudební a pěvecké vystoupení kapely Bechyňská Duha z Bechyně v pořadu nazvaném "Při muzice zvesela".
Po obědě přišly na řadu další programy, které nesly názvy "Dostaveníčko nejen s folklorem" a "Vesele si zazpíváme". Divákům se postupně představovaly další účinkující, folklorní soubor Libín z Prachatic, dětský folklorní soubor Štěbetalky z Běloruska, soubor starého tance Regii Caroli regis z Prahy, dětský folklorní soubor Slunko z Běloruska, národopisný soubor Doudleban z Doudleb a Jihočeský folklorní soubor Kovářovan z Kovářova.
Jihočeské folklorní sdružení
Momentky z vystoupení na IV. Jihočeské lidové slavnosti 2005. Slunko.
Jihočeské folklorní sdružení
Doudleban při vystoupení na slavnosti
Historické náměstí v Českých Budějovicích vytvářelo nádhernou kulisu celému programu. Představilo se celkem 105 účinkujících a jejich výkonům tleskalo odhadem 1 100 diváků. Pro všechny soubory měli pořadatelé připravené upomínky v podobě keramických zvonečků. Předseda Jihočeského folklorního sdružení Milan Škoch předal také zahraničním hostům dárky, které jim budou připomínat návštěvu České republiky a na oplátku od nich obdržel znak běloruského města Stolbcy společně s dalšími upomínkami.
Chtěl bych velice poděkovat všem spolupořadatelům za výraznou pomoc a podporu, Nadaci Vltava za pomoc při realizaci slavnosti a panu Ing. Františkovi Štanglovi za převzetí záštity. Poděkování si zaslouží realizační tým akce, všichni účinkující a v neposlední řadě diváci, kteří vytvořili báječnou atmosféru.

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení

Kontakt: Jihočeské folklorní sdružení Milan Škoch, předseda, Kovářov3, 398 55, e-mail: milan.skoch@jfos.cz, tel.: 382 594 106, 604 692 062, www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.08.2005 v 22:01 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA