HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura

Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XI. Mezinárodní folklorní festival PÍSEK 2005

17. - 21. srpna 2005
Tisková zpráva
Ve dnech 17. - 21.srpna 2005 se v Písku uskuteční XI. ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Písek 2005". V pěti festivalových dnech se široké veřejnosti představí zahraniční a domácí folklorní soubory, včetně dětských.
Pořadateli festivalu jsou Městský úřad Písek, Kulturní klub města Písku, Folklorní soubor Písečan, Folklorní sdružení ČR, Jihočeské folklorní sdružení a Divadlo Fráni Šrámka. Festival podporují Ministerstvo kultury ČR a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Záštitu nad festivalem převzali poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Tom Zajíček a Jan Zahradník, hejtman Jihočeského kraje.
Festival bude zahájen hudebním podvečerem ve středu 17.8.2005 v 17,00 v Palackého sadech v Písku hodin a ve 20. 00 hodin koncertem skupiny Traband. Zahraniční soubory ze Slovenska, Německa, Lotyšska, Řecka a Číny se publiku představí poprvé ve čtvrtek 18. srpna v 18,00 hodin v Palackého sadech vystoupením "Vítejte přátelé". Souborům z České republiky bude scéna v Palackého sadech patřit v pátek 19. srpna. Od 14,00 se na ní představí dětské soubory, další české soubory vystoupí v 18,00 hodin v pořadu "U nás v Písku". Hlavním festivalovým dnem bude sobota. Po ranním přijetí vedoucích souborů starostou města na písecké radnici pozdraví účastníci festivalu občany Písku slavnostním průvodem městem, který začíná v 10,30 hodin pod názvem "Roztančená ulice". Hlavní festivalový pořad "Písek - roztančené město nad Otavou" začíná v sobotu 20.srpna ve 14,00 hodin v Palackého sadech. Tečkou za festivalovými programy bude "Loučení s festivalem" v neděli 21.srpna 2005 ve 14.00 hod. na Městském ostrově.
V případě nepříznivého počasí se hlavní pořady uskuteční v Divadle Fráni Šrámka.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Listy Písecka a Dětská tisková agentura. Generálním sponzorem festivalu je společnost KOČÍ. Významnými partnery jsou také Jihočeský kraj, Nadace Vltava, A.S.E.I., CAC Leasing, a.s. Praha, OSA - Ochranný svaz autorský, Hasičská vzájemná pojišťovna České Budějovice, Sdružení Tradice ČR a další.

Vypracoval: Jiří Pokorný, 8.8. 2005

Kontakt:
Ing. Pavel Brůžek, ředitel festivalu
tel. 602 646 261, E-mail: p.bruzek@swietelsky.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.08.2005 v 12:58 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA