HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

36. MFF Liptálské slavnosti 2005

36. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI 2005
24.srpna až 28.srpna v Liptále
Tisková zpráva
Ve dnech 24. až 28. srpna pořádají Folklorní sdružení Lipta Liptál, Folklorní sdružení ČR, Obecní úřad Liptál a Zlínský kraj již 36. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti 2005. Nad letošním ročníkem festivalu převzali záštitu poslanec Josef Smýkal, předseda Výboru pro mládež Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Libor Ambrozek, ministr životního prostředí ČR a Libor Lukáš, hejtman Zlínského kraje.
Mezinárodní folklorní festival Liptálské slavnosti
Kulturní programy se uskuteční ve středu 24.8.a ve čtvrtek 25.8. ve městech Vsetín a Rožnov pod Radhoštěm. V pátek 26.8. se uskuteční družební večer zúčastněných souborů s domácím souborem Lipta.
V sobotu 27.8. v 10,00 hodin čeká návštěvníky festivalu otevření výstavy a zahájení řezbářských dnů a ukázek řemeslných prací. Po obědě bude v Přírodním kulturním areálu v Liptále ve 14 hodin hlavním dětským pořadem maratón vystoupení folklorních souborů. Po vystoupení dětí následují Pozdravy přátel (15,30 - přehlídka zahraničních souborů) a Zpěvy a tance v podání seniorů (16,30). Pozdravy přátel pokračují po startu horkovzdušného balonu v 19 hodin. Po nich budou následovat programy Řemeslo v tanci, Zbojnický večer, program VUS Ondráš Brno a ohňostroj. Až do tří hodin ráno následuje lidová zábava.
Následující den, neděli 28.8., v 8.30 hod. a v 10 hodin se uskuteční bohoslužby v liptálských chrámech za účasti zahraničních souborů. Hlavní festivalový program předznamenají koncerty hudeb na Špici a v Kulturním areálu. Ve 13,30 se z horní části obce - Špice - vydá slavnostní festivalový průvod všech účastníků do přírodního kulturního areálu. Slavnostní galaprogram bude v tomto areálu zahájen v 15 hodin a po jeho ukončení následuje opět (od 17,00) lidová zábava.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura.. Významnými partnery jsou také Mezinárodní Visegrádský fond, Nadační fond Most naděje, OSA - Ochranný svaz autorský, CAC Leasing, a.s. Praha, TG Tisk s.r.o. a další.
Festivalu se zúčastní soubory z Bulharska, Číny, Francie, Koreje, Litvy, Peru, Ruska, Řecka, Slovenska a Turecka, z domácích pak Dechová hudba Bystřičanka Valašská Bystřice, Dechová hudba Klobučanka Valašské Klobouky, Dechová hudba Liptál, DS Chaos Valašská Bystřice, Iskérka Brno, Radhošť Trojanovice, Světlovánek Bojkovice, Troják Valašská Bystřice, Vsacan Vsetín, VUS Ondráš Brno a 5 skupin Folklorního sdružení Lipta Liptál.
Za 35 ročníků Liptálských slavností, které se staly Mezinárodním folklorním festivalem IOV, se festivalu zúčastnilo více než 350 souborů (z toho 130 zahraničních). Tradice, zvyky, písně a tance z celé republiky, Evropy i světa shlédlo v Liptále téměř 130 tisíc diváků. Věříme, že i letošní ročník se k nim úspěšně zařadí.

Zpracoval: Jiří Pokorný
16.8.2005

Kontakt:
Ing. Ladislav Michálek, ředitel festivalu
mobil: 603 196 350, e-mail: michalek.ing@gom.cz
Obecní úřad Liptál
tel.:571 438 040, fax:571 438 074, e-mail:obec@liptal.cz
Mezinárodní folklorní festival Liptálské slavnosti
program
Mezinárodní folklorní festival Liptálské slavnosti
Folklorní soubor Lipta
Ženský sbor, členky FOS Lipta
Mezinárodní folklorní festival Liptálské slavnosti
1. stránka bulletinu vydaného ku příležitosti konání Liptálských slavností 2005

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 16.08.2005 v 17:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA