HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XVI. Mezinárodní folklorní festival Brno´05

25. - 28. srpna 2005
Tisková zpráva
Ve středu 24. srpna se do Brna sjedou zahraniční folklorní soubory, aby se od 25. srpna zúčastnily Mezinárodního folklorního festivalu Brno´05. Festival pořádá Sdružení přátel folkloru v Brně spolu s Folklorním sdružením ČR za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna. ČR. Záštitu nad festivalem převzali ministr dopravy Milan Šimonovský, hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek a primátor Statutárního města Brna Richard Svoboda.
V dvanácti pořadech se představí soubory z Bulharska, Číny, Jakutska, Lotyšska, Maďarska a Portugalska, 30 souborů a sólistů z České republiky, lidoví řemeslníci z Moravy a Slovenska. Celkem diváci mohou strávit 22 hodin s lidovým tancem a písničkou z celého světa v podání zhruba tisícovky účinkujících.
Festival bude slavnostně zahájen koncertem "Festivalové chvilky" v loutkovém divadle Radost ve čtvrtek 25. srpna v 19 hodin. Nejvíce diváků zřejmě osloví "Roztančené město" v sobotu 27.8. od 10 hodin - vystoupení všech souborů v ulicích centra Brna. Folklorní soubory a návštěvníci festivalu zaplní v sobotu večer prostory Nové radnice, kde se od 18,30 hodin uskuteční první hlavní festivalový pořad "Copak je to za veselí" a ve 21 hodin koncert zahraničních souborů "Cestičky ze světa". Na své si na festivalu přijdou také milovníci lidových řemesel. Od čtvrtka do pátku mohou navštívit "Řemeslný jarmark" na náměstí Svobody anebo se i něco přiučit v rámci "Řemeslné dílny", která se koná ve stejných dnech vždy od 10 hodin v Etnografickém ústavu MZM Kobližná 1. Závěr festivalu bude v neděli 28. srpna na Nové radnici patřit nejprve dětem (14,00 - U nás na jarmarku - koncert dětských souborů) a od 17 hodin závěrečnému festivalovému pořadu "Putování za tancem".
Brněnský festival se může pochlubit statutem CIOFF, je rovněž členským festivalem IOV. Přesto, že se jedná o festival konaný ve velkém městě, našel si svoje místo jak mezi folkloristy, tak i mezi diváky konzumenty - tedy diváky bez odborných znalostí v oboru.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival podporují také CAC Leasing, OSA - Ochranný svaz autorský a další.

Zpracoval: Jiří Pokorný, 19.8. 2005

Kontakt:
Milan Zelinka - president festivalu
Mobil: 603420017, E-mail: mff.brno@centrum.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.08.2005 v 01:14 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA