HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark

Tisková zpráva
MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL - "PRAŽSKÝ JARMARK"
30.8. - 4.9. 2005 - Ovocný trh, Praha 1
MFF Pražský jarmark
2.ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Pražský Jarmark" se uskuteční na Ovocném trhu v Praze 1 od 30.8. do 4.9.2005. Festival bude zahájen v úterý 30. srpna ve 20,00 hodin. Během šesti dnů konání festivalu se představí celkem 35 souborů, které se do hlavního města sjedou nejen z České republiky a dalších evropských zemí,ale také z jižní Ameriky, Indonésie a Číny. Zvláštními hosty festivalu budou Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory a v den věnovaný dětem zazpívá Standa Hložek.
"Akce je zaměřená na vystoupení našich i zahraničních folklorních souborů, na ukázky zajímavých řemesel a ochutnávky specialit české kuchyně", uvedl předseda Folklorního sdružení ČR Zdeněk Pšenica.
Denně od 16 do 22 hodin se budou konat pódiová vystoupení, a to do soboty 3. září. Poslední den Pražského jarmarku - neděle 4. září je určena především pro děti. Připravena je Česká zemská přehlídka dětských folklorních souborů. Pražský jarmark též navštíví účastníci Evropského zahájení EHD 2005 včetně zástupkyně generálního tajemníka rady Evropy paní Maud de Boer-Buquicchio.
"Folklór je dědictvím a odkazem historie, který je potřeba předávat dalším generacím. Navazujeme na velkolepý úspěch z loňského roku a se všemi pořadateli si klademe za cíl vyplnit chybějící kulturní mezeru v životě naší metropole," řekl starosta MČ Praha 1 Vladimír Vihan.
Pražský jarmark, pořádaný v historickém centru města, ještě více zvýrazní postavení Prahy jako předního evropského reprezentanta kulturních hodnot. V rámci festivalu budou na Ovocném trhu k vidění ukázky tradičních staročeských řemesel. Zvláštností jarmarku bude i tentokrát speciální platidlo - groš, ražený pro tuto příležitost, který budou moci návštěvníci získat ve speciálních směnárnách umístěných na místě konání. Vstup na festival je volný.
"Jarmark a folklór jsou věci, které k sobě bezesporu patří. Navíc naše myšlenka Pražského jarmarku koresponduje s myšlenkou Prahy 1, kde mimo jiné podnikáme, vytvořit tzv. Galerii pod širým nebem. Jsme rádi, že se síť restaurací Jarmark do tohoto projektu zapojuje jako jeden z hlavních pořadatelů," sdělil jednatel Bakare Jan Mužátko.
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark je pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR Přemysla Sobotky.
Záštitu nad českou zemskou přehlídkou přijali Anna Čurdová, místopředsedkyně Výboru pro vědu, vzdělávání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Jan Štrof, radní hlavního města Prahy.

Jan Š l a j s
tiskový mluvčí MČ Praha 1
V Praze dne 23.8.2005.

Festival společně pořádají:
Hlavní město Praha
Městská část Praha 1
Folklorní sdružení ČR
Restaurace Jarmark.
Hlavními partnery festivalu jsou: Pivovar Krušovice, Bohemia sekt, Česká spořitelna, Syner, Nowaco, OSA Praha, Nadační fond Most naděje, TG Tisk Lanškroun.
Mediálními partnery jsou: Český rozhlas, Rádio Proglas, Rádio Blaník, Mediatel - Zlaté stránky, Dětská tisková agentura, Večerník Praha, Deníky Bohemia, Deníky Moravia, nakladatelství a vydavatelství Mladá fronta, Rádio City.
MFF Pražský jarmark
Záběry z prvního ročníku Pražského jarmarku 2004
MFF Pražský jarmark
MFF Pražský jarmark

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.08.2005 v 15:01 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA