HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

X. Karlovarský folklorní festival

2. - 4. září 2005 - Karlovy Vary
Tisková zpráva
Mezinárodní folklorní festival Karlovy Vary
Již podesáté budou světoznámé lázně Karlovy Vary hostit folklorní soubory z domova i daleké ciziny. Secesní město ožije krásou známé i exotické lidové hudby a pestrostí lidových krojů. Na festivalu se sejdou muzikanti, zpěváci a tanečníci z různých oblastí Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Německa, Ruska a Španělska. Festival je tradičně doprovázen jarmarkem lidových řemesel. Bohatá nabídka festivalových programů jistě uspokojí odborníky i ostatní diváky.
Festivalový program předznamená otevření Jarmarku lidových řemesel v pátek 2. září v 10 hodin na prostranství před LH Thermal (jarmark pokračuje také v sobotu a v neděli). V 16 hodin na řemeslníky naváže Pozvánka na festival (také před Thermalem) a v 18 hodin Zahradní slavnost ve Starém Mlýně v Březové.
Sobota bude patřit vystoupením souborů před GH Pupp v rámci Porcelánových slavností od 9 do 17 hodin (také v neděli od 9 do 14 hodin). Souběžně od 10 do 15,30 hodin se uskuteční vystoupení souborů na kolonádách ve městě (také v neděli od 10 do 14 hodin). Nejvíce občanů i lázeňských hostů zřejmě osloví slavnostní krojovaný průvod, který vajde v sobotu v 16 hodin od GH Pupp k LH Thermal. Ve velkém sále hotelu Thermal návštěvníci mohou shlédnout v sobotu v 19,30 hodin Festivalový galaprogram. Tečku za festivalovým programem v Karlových Varech udělá v neděli od 14 hodin Taneční veselice v Poštovním dvoře. Letos uvidí festivalový program také občané a návštěvníci města Lokte. Ve 14,30 začíná v přírodním amfiteátru pod hradem Loket Mezinárodní folklorní odpoledne v Lokti.
Pořadateli festivalu jsou Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary, Folklorní sdružení ČR a Obec Slováků v Čechách. Záštitu nad festivalem převzali Josef Pavel, hejtman Karlovarského Kraje a Zdeněk Roubínek, primátor města Karlovy Vary.
Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Mediální spolupráce Haló noviny.
Festival dále podporují Město Karlovy Vary, Město Loket, KUKK, Ministerstvo kultury ČR, CAC Leasing, OSA - Ochranný svaz autorský a další sponzoři a přátelé.
Věřte, že určitě stojí za to Karlovy Vary ve dnech 2.- - 4. září 2005 navštívit.

S využitím informací pořadatelů zpracoval Jiří Pokorný

Kontakt:
Lubor Hanka, ředitel festivalu
tel. 353 562 326, 724 085 824, E-mail: lubor.hanka@dylen.cz
Mezinárodní folklorní festival Karlovy Vary
Smímek z předchozích ročníků festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 25.08.2005 v 14:45 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA