HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura
Turistické možnosti
Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

10. Adámkovy folklórní slavnosti v Hlinsku

27. a 28. srpna 2005 v Hlinsku
Ve dnech 27. a 28. srpna proběhly v Hlinsku 10. Adámkovy folklórní slavnosti. Pořádají je město Hlinsko a FOS ČR. Záštitu nad nimi převzal Michal Rabas, hejtman Pardubického kraje. Dění festivalu zasadili pořadatelé do krásného prostředí městské rezervace Betlém, která poskytuje přirozenou kulisu akcím tohoto druhu.
Adámkovy folklorní slavnosti
Sobota 27. srpna byla věnována dětským souborům a tento program byl zároveň Memoriálem Věry Svobodové, která dlouhá léta práce věnovala hlineckému dětskému souboru Vysočánek.
Na jevišti se vystřídaly soubory Radost a Holoubek z Pardubic, dětský soubor Gerulata z Bratislavy, soubor Sveti Sava ze srbského Bělehradu, dětský soubor Vysočánek. Zasloužený úspěch si odnesl soubor Váh z Púchova za jedinečnou choreografii svého vystoupení, kterou vytvořila vedoucí souboru Eva Kukučková.
Adámkovy folklorní slavnosti
Neděle patřila souborům dospělých. Byly to soubory Líšňáci z Brna, Kořeňák z Kořence u Boskovic, Rusavjan z Rusavy, Hořeňák z Lázní Bělohradu, Formani ze Slatiňan, opět soubor Sveti Sava ze Srbska, soubor Váh z Púchova a místní soubor Vysočan. Všechny soubory předvedly velice pěkná vystoupení a znovu zazářil soubor Váh, který je opravdu vynikající.
Adámkovy folklorní slavnosti
Průběh slavností měl důstojný ráz. Jejich důstojnost dodala nedělní přítomnost Michala Rabase, hejtmana Pardubického kraje, Zdeňka Pšenici, předsedy FOS ČR a zástupců města Hlinska v čele se starostou Robertem Vokáčem. Krásné počasí pak dodalo dobrou náladu nejen vystupujícím, ale i divákům, kteří zaplnili celý Betlém.
Adámkovy folklórní slavnosti by se nemohly konat bez podpory Pardubického kraje, FOS ČR a dalších sponzorů. Nemůžeme zapomenout také na členy souboru Vysočan, na jejichž bedrech byla celá organizační příprava a průběh slavností. Již nyní se začíná s přípravou slavností jedenáctých a my věříme, že budou opět úspěšné jako ty letošní.

Milan Slavík, ředitel 10. AFS
slavikova@backer-elektro.cz

Adámkovy folklorní slavnosti

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.08.2005 v 18:53 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA