HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XXIII. Prostějovské Hanácké slavnosti

XXIII. PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI 10. - 11. září 2005 v Prostějově
Tisková zpráva
V sobotu a v neděli 10. - 11. září 2004 proběhnou v Prostějově již XXIII.PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI navazující na tradičně pořádané hody.
Slavnosti organizují Město Prostějov, Folklorní sdružení České republiky a DUHA - kulturní klub u hradeb v Prostějově tradičně ve spolupráci s Hanáckým folklorním sdružením se sídlem v Prostějově.
Záštitu nad slavnostmi převzali hejtman Olomouckého kraje Ivan Kosatík a starosta města Prostějova Jan Tesař.
V sobotu 10. září v 16 hodin vystoupí na náměstí T.G. Masaryka v programu Hanácké nokturno skupina brněnských Poutníků s galakoncertem oslavujícím 35. výročí trvání skupiny.
Na hodovou neděli je připraven bohatý program. Již od rána vyhrává Vřesovanka, krojovaná hanácká dechovka Vladimíra Žocha z Vřesovic. Dětské hanácké soubory se představí v půl desáté v komponovaném pásmu Jaro Hané. V 11 hodin vystoupí country kapela Náhoda z Němčic nad Hanou. Odpolední program zahájí ve 13,30 přední olomoucká kapela Domino. Hlavní pořad slavností nese tradičně název Či só hode. Komponovaný pořad dospělých hanáckých souborů slovem provází Marie Pachtová, lidová vypravěčka z Vyškova. Hanácké slavnosti uzavřou v 17 hodin podvečerním koncertem na rozloučenou Jan Nedvěd a Vojta Nedvěd se skupinou. Programy na náměstí T.G. Masaryka doplní bohatý tradiční řemeslnický jarmark s ukázkami práce mistrů lidových uměleckých řemesel.
Letošní Hanácké slavnosti budou probíhat také ve Smetanových sadech pod názvem Oživlý městský park aneb Jak se v městském parku bavili naši předkové. Program začíná v 10 hodin slavnostním zahájením s promenádním koncertem. Ve stejnou hodinu začínají také projížďky historickými kočáry Mylord. Návštěvníci dále uvidí divadelní představení loutkového divadla Starost pod názvem Poslechněte, jak bejvávalo a povídání o slastech i strastech cestování v dobách dávno minulých Jak se dříve cestovalo. Stejný program bude opakován po obědě od 14 hodin.
Z předchozích slavnstí
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Slavnosti podpořili Sdružení Tradice ČR, OSA - Ochranný svaz autorský, CAC Leasing a.s. Praha, Sdružení hasičů Čech a Moravy, finančně přispívá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Zpracoval: Jiří Pokorný

Kontakt: Alice Gregušová, ředitelka slavností
tel.: 582 351 477, mob.: 606 865 486
E-mail: gregusova@volny.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Hanácké slavnosti
Zveřejněno 01.09.2005 v 02:43 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA