HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Ukázka plavení dříví nedaleko bavorských hranic

TISKOVÁ ZPRÁVA - ukázka plavení dříví na Schwarzenberském plavebním kanálu nedaleko bavorských hranic 17. září 2005
Plavební sezóna na Schwarzenberském plavebním kanálu se blíží pomalu ke svému závěru. Na sobotu 17. září přichystalo folklorní sdružení Libín-S spolu se Správou Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava předposlední letošní ukázku plavení dříví. Ve dvě hodiny odpoledne přijdou k Rosenauerovu pomníku u potoka Světlá voda nedaleko bavorských hranic plavci - lesníci z lesní správy Stožec. Poté plavební ředitel Hynek Hladík přečte česky a německy plavební rozkaz, plavci vhodí polena na hladinu plavebního kanálu, aby se vydala k téměř dva kilometry vzdálenému Stockému potoku.
Ukázka plavení dříví mezi potoky Světlá voda a Stocký potok se v rámci projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu koná jen jednou za rok, zhruba v polovině září.
K místě ukázky se můžete dostat např. následujícími způsoby:
- ze Stožce pěšky či na kole do bývalé osady Nové Údolí po asfaltové silničce (žlutá turistická značka), na křižovatce v Novém Údolí pak opět po asfaltové silničce vlevo do kopce směrem k Rosenauerově nádrži a na Třístoličník (červená značka). Celkem cca 7 km.
- z Haidmühle pěšky či na kole do bývalé osady Nové Údolí po asfaltové silničce (žlutá turistická značka), na křižovatce v Novém Údolí pak opět po asfaltové silničce vpravo do kopce směrem k Rosenauerově nádrži a na Třístoličník (červená značka). Celkem cca 4 km od hraničního přechodu.
- z Jeleních Vrchů pěšky či na kole podél Schwarzenberského plavebního kanálu (modrá turistická značka), prakticky po rovině, celkem cca 12 km.
Projekt Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu připravili v letošním roce jako zrcadlový přeshraniční projekt folklorní sdružení Libín-S spolu s rakouským Tourismusverband Böhmerwald. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie a Česko-německého fondu budoucnosti, finančně přispělo i město Prachatice, Folklorní sdružení České republiky, Jihočeské folklorní sdružení a řada sponzorů a partnerů.
Závěr plavební sezóny se bude konat o týden později - 24. září. Slavnostní ukončení proběhne v bývalé osadě Růžový Vrch (U Korandy) a u potoka Ježová. Na programu bude folklorní setkání a závěrečná ukázka plavení dříví.

Ing. Hynek Hladík, plavební ředitel
Česká 677, CZ-38301 Prachatice
tel. +420 602 272 442, fax +420 388 317 609, e-mail: hladik.hynek@iol.cz
www.schw-kan.com/ v češtině, www.schw-kan.com/de in der deutschen Sprache

Folklorní soubor Libín - S
Z letošního plavení dříví na Schwarzenberském plavebním kanálu.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.09.2005 v 17:51 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA