HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky

Tisková zpráva
Ve svých souborech máte tanečníky, zpěváky, choreografy, vedoucí, lektory, které znáte také jako své učitele nebo učitele Vašich dětí ze školy. Přihlaste je do ankety Zlatý Ámos.
5. října - Mezinárodní den učitelů, vyhlášen byl v roce 1994 na konferenci UNESCO.
Zlatý Ámos
Ámos pokřtil Ámose

Ve středu 28. září slavila pražská zoo 74. narozeniny. Na oslavu kromě cca 13 000 ná-vštěvníků pozvala i dva Zlaté Ámose. Jiřího Luku, který je nejoblíbenějším učitelem roku 2004 a Luboše Blahouta, Ámose současného. Oba v královských převlecích před zraky diváků zopakovali korunovaci krále učitelů a pro dětské návštěvníky přichystali soutěžní kviz mudrců. Ale to nebylo všechno.
Čekaly na ně ještě dva velké úkoly. Zahájit už 13. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky a pokřtít mládě koně Převalského. K zahájení nového ročníku ankety si pozvali na pódium také ředitele ankety Slávka Hrzala. Ten mimo jiné připomněl, že "ač se to někomu může zdát divné, oblíbené učitelky a oblíbení učitelé vůbec nejsou pohádkovými postavami. Anketa Zlatý Ámos je toho důkazem. A potěšitelné je, že oblíbených kantorů rok od roku přibývá."
Po programu u vzdělávacího centra se zoologickou zahradou vydal průvod, v jehož čele kráčeli oba králové, pražský primátor Pavel Bém, ředitel zoologické zahrady Petr Fejk, předseda poroty ankety Zlatý Ámos MUDr. Jan Cimický, poslankyně parlamentu Anna Čurdová, předseda Folklorního sdružení České republiky Zdeněk Pšenica, předseda školských odborů František Dobšík a další hosté. Jejich kroky směřovaly k výběhu koní Převalského. Tady Luboš Blahout, současný Zlatý Ámos, pokřtil hříbě, které se v zoo narodilo 8. srpna 2005. A tak od středy 28. září má pražská zoologická zahrada také svého Ámose - koně Převalského.
Připomeňme ještě, že od 28. září mohou žáci základních a středních škol navrhovat své učitele na titul Zlatý Ámos 2006. Přihláška musí obsahovat stručnou charakteristiku navrhovaného kandidáta, jeho fotografii, popis jedné příhody s ním prožité a podpisy 100 osob, které s návrhem souhlasí.
Přihlášku je třeba poslat do 31. prosince 2005 na adresu: KLUB DOMINO, DTA, Na Ni-vách 314, 141 00 Praha 4 nebo e-mailem na zlatyamos@zlatyamos.cz.

Zlatý Ámos, anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky
Pořadatel Klub Domino, Dětská tisková agentura
Na Nivách 314, 141 00 Praha 4
DTA, Praha 5.10.2005, tel 603 426 422

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.10.2005 v 21:33 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA