HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

10. výročí folklorního souboru Šafrán, Jizerské hory

Podzimní zábava v Jablonci nad Nisou
Každoročně se na konci září v Jablonci nad Nisou konají Jablonecké podzimní slavnosti. V kulturním programu, který tyto slavnosti provází, se návštěvníkům vždy představí místní soubory a nějaký host. My jsme letos organizátorům nabídli hosty hned dva. Folklorní soubor Beskyd ze Zubří a Furiant z Malé Bělé. Na podiu před radnicí zatančil také Šafrán a děti ze Šafránku předvedly nové pásmo písniček a tanečků, které se naučily na letním soustředění.
Po vystoupení všech souborů konferenciér pozval diváky na večer na Střelnici, kde se konala oslava 10. výročí založení folklorního souboru ŠAFRÁN. Vedoucím souboru a zakladatelem je Aleš Václavík, který ještě navrch oslavil kulaté životní jubileum. Večerní program byl nabitý, diváci se nenudili a aby nebylo toho folkloru moc, tak si naše děti za Šafránku připravily dvě skladbičky moderního tance a jako bonbonek na dortu nám Furianti přivezli kapelu DIFUR BAND. Takže si každý mohl vybrat, kdy jít tancovat. Jestli na moderní hudbu nebo při cimbálu. Obě kapely byly vynikající. Velkým překvapením bylo také vystoupení Furiantů s "PEPÍKY", to si myslím, že mělo největší úspěch a během tance se přidávali i civilisti, aby si mohli zatančit "tělo na tělo".
Těžko jsme se po skončení zábavy rozcházeli, ale čas je neúprosný. Navíc jsme před sebou měli ještě celou neděli a posezení s oslavencem Alešem - čerstvým padesátníkem. Nocleh jsme souboru ze Zubří zajistili v domově mládeže a Furiantům na faře, jelikož jsme si mysleli, že jich tu bude spát víc, ale bohužel různé jiné povinnosti nedovolily všem zůstat. Furianti se určitě svým zážitkem z fary taky rádi pochlubí!
Nedělní oslava byla plná legrace.
Takže víkend proběhl jak se patří. Teď s odstupem zjišťuji, že jsme si dělali nervy zbytečně. Myslím si, že se "Podzimní zábava" vydařila a děkuji všem, kteří se o to zasloužili.

Jaroslava Václavíková
FS Šafrán, Jablonec n.N.

Jizerské hory mají svůj kalendář 2006
Jizerské hory mají opět nový kalendář. Naleznete v něm na každý měsíc krásné fotografie přírodních scenérií. Fotografoval Miloš Kirchner, vydavatel a design vytvořila Designarnema, vytištěno v Tiskárně Horák. Kalendář je možné zakoupit v Jablonci nad Nisou na radnici v informačním centru za 150,-Kč. Také jej můžete objednat přes nás.
/J. Václavíková, vaclavik.safran@volny.cz/
Folklorní soubor Šafrán
Foto: Miloš Kirchner

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Šafrán, folklorní soubor
Zveřejněno 05.10.2005 v 22:09 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA