HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Chodové se sejdou v pražském Mánesu

VČS Sdružení rodáků Chodska
Tuto sobotu v podvečer se v pražském Mánesu sejdou členové Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavci v Praze, aby na svém výročním jednání rokovali o aktuálních otázkách své činnosti. Nejdůležitějším bodem jednání bude nepochybně volba nového výboru a revizní komise. Výbor pak zvolí svého předsedu na další čtyřleté období. Posledních devět let je předsedou Sdružení dr. Václav Kupilík, který je považován za největšího kandidáta na nejvyšší spolkovou funkci na další období.
Dalším důležitým bodem jednání bude nepochybně projednávání organizačních otázek, spojených s konáním slavného jubilejního 70. pošumavského věnečku. Ten se uskuteční 18. února 2006 v obou hlavních sálech Národního domu v Praze na Smíchově. Má se stát vrcholnou společenskou událostí svého druhu na území hlavního města v příštím roce. Záštitu nad ním již převzal premiér vlády ČR Jiří Paroubek.
Reprezentační chodský ples - Pošumavský věneček
Foto: archív /JZ/
Slavností zahájení jednoho z předchozích ročníků Pošumavského věnečku
Ve druhé, neoficiální části výročního jednání, vystoupí dudácké trio Sdružení rodáků a hudební sekce Ústřední hudby AČR. Členové Sdružení se také mohou těšit na novou reprezentační publikaci "70. let Pošumavských věnečků", kterou Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze vydalo ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR.

/JZ/
Informace: dr. Václav Kupilík, kupilik@vlrz.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 19.10.2005 v 23:21 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA