HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Souznění 2005

Souznění - Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel.
Ostrava - 16.12. a 18.12., Beskydy: Kozlovice - 17.12.2005
Předběžná tisková zpráva
Přinášíme Vám voňavou a barevnou paletu pořadů v čase nejkrásnějších svátků v roce. V období, kdy většina z Vás uvítá příjemné odreagování před Vánocemi chceme, aby vše, co uvidíte a uslyšíte souznělo, pohladilo, přineslo radost a veselí - a někdy i poučilo.
Ono "připomenutí svátečního času" nabídneme prostřednictvím jedinečných ukázek duchovní hudby, ukážeme mizející svět zejména lidových tradic a řemesel části Karpatského oblouku. Představíme tradiční lidové kapely, sestavy s archaickými hudebními nástroji, ale i špičkové umělce z mediálně známějších žánrů. I letos můžeme před svými zraky ohodnotit zručnost domácích a zahraničních tvůrců uměleckých řemesel a sami si vánoční ozdoby na místě vyrobit. Např. zdobení perníčků, skleněných baněk, výrobu keramiky a vánočních ozdob z papíru, slámy, kůže nebo ukázky lidových šperků, kovových, sklářských a řezbářských výrobků, betlémů, atd...
MF Souznění 2005 je nově přidruženým členem prestižní světové organizace CIOFF.
I letos přicházíme se zajímavými novinkami. Chceme nabídnout špičkové domácí i zahraniční umělce, např. z Ukrajiny, Polska (v jednání) a Slovenska (Terchová). Po loňském úspěchu se vydáme za našimi posluchači a diváky do Beskyd. Hostitelem bude opět podhorská obec Kozlovice www.kozlovice.cz, známá svými bohatými lidovými tradicemi.
V kostele sv. Václava v Ostravě (pátek 16.12.2005, v 19.00 hod.) představíme vysoce uměleckým pořadem duchovní hudbu a zpěvy, se světovou koncertní premiérou. Pozvání přijali: pěvkyně, dvojnásobná Thálie Eva Dřízgová - Jirušová, dirigent Paulo Gatto, cimbalista Daniel Skála a Janáčkův komorní orchestr s uměleckým vedoucím Jakubem Černohorským. Sváteční slovo zazní v podání herce Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, Tomáše Jirmana.
V sobotu 17.12. proběhne v Kozlovicích Vánoční jarmark v 9.00 hod. s lidovými uměleckými řemesly a prodejem vánočních stromků. Obchůzky s koledou začnou od 10.00 hod. Dětské a dospělé domácí i zahraniční soubory a skupiny, se během dopoledne představí s Volným programem v sále OÚ v Kozlovicích, kde pak proběhnou festivalové pořady - "Terchovské Vianoce", v podání nejlepších terchovských hudebníků a zpěváků a "Koledování", kde vystoupí soubory Valášek, Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz (reprezentant České republiky na Světové výstavě EXPO 2005 http://www.expo2005.cz v prefektuře Aichi, v Nagoi - Japonsko), ĽH z Terchové, finalisté soutěže Zpěváček 2005 (nejlepší dětští interpreti lidové písně z České republiky).
Na všechny účastníky čeká bohaté občerstvení, speciality a nejedno překvapení.
V Ostravě v neděli 18.12. bude v 10.00 hod. mše svatá za účasti festivalových hostů (Chrám Panny Marie Královny - Mariánské Hory). V DK Města Ostravy začne předvádění řemesel v 16.30 hod. Vystoupí CM Kovaliček a hosté. Na Galakoncertě - Souznění 2005 od 18.00 hod. v Divadelním sále DK Města Ostravy vystoupí nejlepší Zpěváčci pro r. 2005 - Libor Macháček ze Želetic u Kyjova, Dominika Hromková z Dolních Bojanovic, Lenka Hradilová ze Vsetína a Jan Ullmann z Jablonce nad Nisou. Dále CM Jury Petrů z Kyjova se sólisty a sborem, ĽH z Terchové (Slovensko), CM Valašský vojvoda a sólisté Petra Žáčková, Markéta Kalusová - Velká, Lukáš Mrkva.
V jednání je účast známé zpěvačky a moderátorky Jitky Novotné - Málkové.
Jedním z vrcholů večera bude vystoupení Věry Špinarové se skupinou Adama Pavlíka.
Intenzívně pracujeme na dalším "pěveckém" překvapení. Po galakoncertě předáme tradičně finanční dar potřebným. Na VIP setkání (Restaurace Prima v DKmO) ve 21.00 hod. zahraje CM Jury Petrů a Valašský vojvoda.
Naši partneři: Česká televize, Český rozhlas, Tv Fabex, regionální deníky, Česká národní sekce CIOFF, Statutární město Ostrava, Kraj Moravskoslezský, Ministerstvo kultury ČR a významné firmy a společnosti...

Za pořadatele MF Souznění Zdeněk Tofel,
(604/245814}, e-mail: zdenek.tofel@ov.rozhlas.cz, tofel.zdenek@quick.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.10.2005 v 22:30 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA