HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Schwarzenberský plavební kanál

TISKOVÁ ZPRÁVA: Schwarzenberský plavební kanál je navštěvován i na internetu
Přestože plavební sezóna na Schwarzenberském plavebním kanálu skončila v druhé polovině září, krásný šumavský podzim láká k návštěvě i nyní, v posledních říjnových dnech.
Návštěvníci však přicházejí k plavebnímu kanálu i na internetu. Folklorní sdružení Libín-S, nositel projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, provozuje od počátku září webové stránky www.schw-kan.com. Ve středu 26. října 2005, tedy zhruba po dvou měsících provozu, navštívil tuto adresu tisící návštěvník.
Do pátku 28.10.2005 přišli na stránky www.schw-kan.com od providerů ze 17 zemí - nejčastější návštěvníci byli z České republiky, kteří si prohlíželi 2215 stránek a stáhli si téměř 77 MB informací, po nich následovali návštěvníci ze stránek amerických, Evropské unie, rakouských, belgických, německých a ruských. Mezi méně časté, ale zato často překvapivé byly návštěvy z Rumunska, Nizozemska, Francie, Finska či Iránu.
POZOR!
Koncem října se, jako již každoročně, uzavírají hraniční přechody Ježová / Iglbach a Koranda / St. Oswald bei Haslach. Překročení státních hranic v těchto místech bude od 1. listopadu považované za nepovolené překročení, což je přestupek na obou státních územích. Především rakouští pohraniční policisté chodí podél státních hranic často v civilu a jezdí v civilních neoznačených autech. Z "turisty", který obdivuje krásy Šumavy, se pak lehce může stát úřední osoba, která při nedovoleném překročení státních hranic od vás bude vyžadovat pokutu.
Oba hraniční přechody, Ježová - Iglbach i Koranda - St. Oswald bei Haslach, bude možné znovu používat od 1.dubna 2006 do 31.října 2006 vždy od 08:00 do 20:00.
Překročit legálně státní hranice do Rakouska v blízkosti Schwarzenberského plavebního kanálu lze pouze na hraničním přechodu Zvonková - Schöneben (pro pěší, cyklisty, motocyklisty, osobní automobily, nákladní automobily do 3,5 t a autobusy) vždy od 08:00 do 20:00. Autobusy smějí vjíždět na silnici Zvonková - státní hranice směrem do Rakouska pouze dopoledne, směrem do České republiky pouze odpoledne).

Ing. Hynek Hladík
Česká 677, CZ-38301 Prachatice
tel. +420 602 272 442, fax +420 388 317 609, e-mail: hladik.hynek@iol.cz
www.schw-kan.com/ v češtině, www.schw-kan.com/de in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.10.2005 v 19:23 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA