HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

4. vánoční výstava v Chýnově

"4. vánoční výstava v Chýnově", která se koná v obřadní síni MěÚ v Chýnově od soboty 26. listopadu do neděle 4. prosince 2005.
Vernisáž výstavy proběhne v pátek 25. listopadu 2005 v 17.00 hodin.
Chýnov
Výstavu pořádá Městská knihovna a MěÚ Chýnov ve spolupráci s chýnovskou farností, Folklórním sdružením ČR, Českým sdružením přátel betlémů a Jihočeským klubem sběratelů pod záštitou starosty Chýnova, senátora Mgr. Pavla Eyberta.
Chýnov
Letošního roku bude opět tradičně vystaven "Chýnovský betlém" z farního kostela v Chýnově a rodinné betlémy chýnovských občanů.
Dále tentokrát představíme betlémy z kostelů z Chýnovska a Táborska, sbírku betlémů paní Dočekalové-Kobzáňové z Valašska, která se nám letos představí svými kouzelnými "podmalbami", vyřezávané betlémy manželů Gábiny a Jaroslava Krčkových, řezbáře Petra Stoklasy z Velkých Karlovic, který nám opět předvede výrobu tradičních závěsných "holubiček", betlémky z kůže paní Věry Mazané, čertíky paní Pivoňkové, tradiční obrázky a ozdoby z rybích šupin paní Miluše Bubelové a výšivky sester paní Seidlové a Fialové.
K tomu všemu nám na vernisáži zahrají a zazpívají děti ze ZŠ a MŠ v Chýnově a společně si zazpíváme s Jaroslavem Krčkem. V sobotu 3. prosince v 15.00 hodin se nám představí dudácká muzika souboru "Kovářovan" a se svým vánočním programem děti ze souboru "Kovářovánek".
Nezapomněli jsme ani na drobné dárky, kterými můžete udělat radost sobě a svým blízkým. Tradiční vánoční ozdoby - foukané figurky z výrobního družstva "OZDOBA" ze Dvora Králové.Sklárna JASENNÁ se představí novou kolekcí vánočních ozdob a ozdob s chýnovským motivem. Samozřejmě nebudou chybět vánoční přání, rozkládací betlémy, háčkované a vyšívané ozdoby, tradiční keramika, výrobky místních dětí a drobnosti z předváděných tradičních výrob.
Chýnov
Chýnov
Na letošní 4. vánoční výstavě bude část expozice věnovaná tématu "JAK SE DŘÍVE PEKLO NA VÁNOCE" včetně výstavky závěsných vyšívaných "kuchařek" a jiných vyšívaných drobností. Dále vystavíme i různé"sportovní a praktické dárky", které si dávali naši předci pod stromeček - hračky, brusle na kličku, staré sáňky, lyže atd.

Za všechny Vás srdečně zvou kurátoři výstavy
Daniela Velasová, Dagmar Mládková, Valja a Zdeněk Flídrovi
mkchynov@volny.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Chýnov
Zveřejněno 09.11.2005 v 00:15 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA