HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

I. regionální přehlídka dětských souborů na Podluží

Přehlídka dětských národopisných souborů v Moravské Nové Vsi aneb I. regionální přehlídka dětských souborů na Podluží.
Už je to delší čas, přesněji na jaře letošního roku, co se v Moravské Nové Vsi uskutečnilo regionální kolo celostátní přehlídky dětských národopisných souborů. O postup do krajského kola soutěžili děti různého věku ( od 3 do cca 15 let), z mateřských školiček s folklorní výukou i ze slováckých krůžků. Vystoupily děti z několika obcí regionu např. domácí Jatelinka z Mor. N. Vsi, Šáteček z Hrušek, MŠ Tvrdonice, Malá a Velká Kordulka ze Starého Poddvorova, Koňárci z Poštorné, Břeclavánek I. a II. z Břeclavi, .... Proč píšu až teď? Region Podluží s partnery začíná připravovat další ročník, tentokrát nepostupové přehlídky. I když, ... i letos na vítěze čeká odměna a k tomu možnost představení na známých Tvrdonských slavnostech.
Slovácký krúžek
Nafotila I. Vyhnálková pro RP
Krátké povídání k několika fotkám. Koňárci vystoupili se scénkou, kterou bych si dovolila nazvat " (Ne)vypůjčené kolo." Mladší bráška si " vypůjčil" bratrovo kolo, aby mohl dělat před děvčaty ramena (pochopitelně, že bez dovolení). No a jak to tak bývá, bylo po dešti, s kolem uklouzl, spadl a kolo pochroumal. Děvčata se smála, že teď nebude moci ten starší za děvčaty jezdívat. Jak starší zaslechl děvčat smích, přiběhl, vyskočil na pódium, mladšího popadl za krk
a marš s ním domů."
Slovácký krúžek
Břeclavánek vystoupil "Ve stodole". Nic se nebojte, scénka se odehrávala na jevišti, pouze její náplň byla "hrátky ve stodole" Kluci přinesli žebřík, někteří odvážlivci přes něj přelézali, jiní po něm ručkovali, děvčata k tomu zpívala. A dohromady to byla veliká legrace.
Slovácký krúžek
Domácí Jatelinka si na vystoupení vybrala téma "Maliny". Děvčata šla do lesa nasbírat maliny a jahody, zatímco chlapci si hráli na "siláky" se sekerkou. Jak to dopadlo? Jednomu se stal úraz a museli s ním k doktorovi (nebojte se, jenom jako). Potom s marodem přijeli za děvčaty a chlubili se, jak byli u doktora... Děvčata nechala stát nasbírané hrnečky, přestala je hlídat, začala si hrát s tragačem s sekyrkou a můžete hádat, co mezitím kluci udělali. Kdo hádal, že všechny maliny snědli, ten měl pravdu.
Slovácký krúžek
Další fotky jsou od různých souborů i od těch nejmenších předškoláčků. Při slavnostním zakončení byly předány vítězům malované džbány a něco malého na památku všem účastníkům.
Slovácký krúžek
Slovácký krúžek

Těšíme na příští tentokrát nepostupové přehlídce.
M. Kaufová, kaufova@podluzi.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Slovácký krúžek
Zveřejněno 21.12.2005 v 22:39 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA