HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Břeclavánek v Bulharsku

časopis Folklor č.7/2005
Dětský národopisný soubor "Břeclavánek" se koncem prázdnin představil na mezinárodním folklorním festivale spojeném s dětským táborem v městě Montana v Bulharsku.
Folklorního festivalu se zúčastnily soubory z Řecka, Makedonie, Turecka, Ukrajiny, Srbska a Černé hory, domácího Bulharska a reprezentant České republiky "Břeclavánek".
Počasí celému festivalu velmi přálo a tak "Břeclavánek" absolvoval celkem pět koncertů, kde se představil i samotnému bývalému caru Semionu II. - předsedovi vlády Bulharska. Vedoucí souboru i s jedním krojovaným párem byl přijat primátorem města na tamní radnici, kde obdržel dárky pro soubor, ale také pro břeclavskou radnici. Soubor byl velmi dobře připraven a představil se hlavně folklórem z regionu Podluží, ale také poprvé s nově nastudovaným pásmem ze Slovenska. Vyvrcholením celého festivalu byl závěrečný galakoncert ve státní taneční škole v Montaně, kde se vystoupení "Břeclavánku" velmi vydařilo a právem tak nadchlo početné bulharské publikum.
"Břeclavánek" i ostatní soubory také absolvovaly průvod městem Montana, kde účastníci roztančili Montanské náměstí a za zvuku muzik z rozličných států a krásné místní fontány ukázali pestrost a rozmanitost krojů.
Děti z "Břeclavánku" v Bulharsku navázali mnoho kamarádství a přátelství, ale také vedoucí souboru poznali, že hostitelský bulharský soubor Mladost a jeho vedení mají k nám vřelý vztah a věříme, že budeme moci je už v budoucnu přivítat opět u nás v Břeclavi na festivale a nebo na společném soustředění obou souborů. K hladkému průběhu celého pobytu "Břeclavánku" v Bulharsku přispěl i fakt, že by nebylo možné se účastnit tohoto festivalu bez finančního přispění sponzorů (jmenujme nejvýznamnější) město Břeclav, firmy BORS a.s., GUMOTEX a.s., PETS Hajdinová s.r.o.

Dušan Fikr

Zveřejněno 27.12.2005 v 23:51 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA