HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Česká televize o folkloru

Tisková zpráva
Folklorní sdružení ČR
Ve středu 4. ledna 2006 začne vysílat Česká televize na programu ČT 2 nový Folklorní magazín, věnovaný lidové kultuře v ČR. Magazín připravuje ostravské studio ČT (dramaturg Marta Svozilová) a bude vysílán dvakrát měsíčně, vždy ve středu na 2. programu od 18.00 hodin. První vydání bude v publicistické části věnováno znovuotevření Expozice Národopisného oddělení Národního muzea v Praze, která je umístěna v rekonstruovaném Paláci Kinských. Dále profil lidového barvíře Jiřího Danzingera a v servisu se dozví diváci o připravovaných folklorních akcích v lednu. V druhém díle 25. ledna pak XXII. Setkání lidových muzik v Praze a portrét s košikáře Stanislavem Štěpánkem.
V dalších vydáních se počítá s návštěvami etnografických regionů v Čechách, na Moravě i ve Slezsku, budou představovány jednotlivé soubory, jejich sólisté, festivaly a slavnosti, výstavy, nositelé tradic lidového řemesla.
Tvůrci magazínu úzce spolupracují s Folklorním sdružením České republiky, jehož členy je více než 400 souborů a 55 festivalů a lidových slavností. Česká televize vychází novým pořadem vstříc rostoucímu zájmu veřejnosti o lidovou hudbu, píseň i tance projevujícímu se i velkou návštěvností nejrůznějších přehlídek, festivalů a folklorních slavností.

Zpracoval: Dušan Macháček, dusan@machacek.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 02.01.2006 v 11:58 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA