HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Folklorní magazín

Tisková zpráva
Česká Televize. Televizní studio Ostrava
Centrum publicistiky a dokumentu obohacuje vysílání novým pořadem, který diváci v televizní nabídce najdou vždy jedenkrát za čtrnáct dní, a to ve středu na ČT2 v 18:00 hodin.
Folklorní magazín se zabývá lidovou tvorbou v nejširším smyslu toho slova, od materiální kultury až po národopisné tradice. Zdůrazňuje při tom folklorní vlivy jako stále platnou součást života dnešních lidí, nikoli jako zakonzervovanou a exkluzivní vitrínu kulturního dědictví. Reaguje na probíhající akce, a to nejen na velké festivaly s mezinárodním významem. Podtrhuje také specifika tradičních regionů a povyšuje na významu lokální události - právě s důrazem na stále živou účast lidových řemesel, zvyků, sepjetí s krajinou, úctu k mistrovství lidových stavitelů apod. Budeme všude tam, kde obyvatele bez falše a okázalosti ctí zvyky svých předků, kde moderní současnost nepostrádá přirozené zaujetí pro kořeny, za kterých jsme vyšli.
Aktuální publicistika v první polovině se zaměří na reportáže z festivalů, pokaždé zařadíme i servisní přehled o folklorním dění, kalendárium akcí a zajímavosti z daného oboru.
Druhou polovinu magazínu budou tvořit portréty lidí, kteří svůj život zasvětili lidové kultuře. Nebudou chybět ti, kteří byli oceněni titulem "Nositelé tradic lidové kultury", ale i vůdčí osobnosti folklorních souborů, etnografové, mistři lidových řemesel apod.

Připomeneme si lidové pranostiky a rčení.
Folklorní magazín uvidíte poprvé ve středu 4. ledna 2006 na ČT2 v 18:00 hodin.
Stopáž: 14´
Plánovaný počet vydání: 16 dílů
Kontakty:
Šéfdramaturgyně Centra publicistiky a dokumentu TSO:
Lenka Poláková, mobil: 736 531 797, e-mail: lenka.polakova@czech-tv.cz

Dramaturgyně pořadu:
Marta Svozilová, mobil: 736 531 781, e-mail: marta.svozilova@czech-tv.cz

ČESKÁ TELEVIZE, Televizní studio Ostrava, Dvořákova 18, 728 20 Ostrava

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 04.01.2006 v 00:06 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA