HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura

Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Program 2. vydání Folklorního magazínu

Folklorní magazín - Centrum publicistiky a dokumentu vstoupilo na obrazovky s nástupem nového roku se servisním magazínem lidové kultury.
Folklorní magazín se zabývá lidovou tvorbou v nejširším smyslu toho slova, od materiální kultury až po národopisné tradice. Zdůrazňuje při tom folklorní vlivy jako stále platnou součást života dnešních lidí, nikoli jako zakonzervovanou a exkluzivní vitrínu kulturního dědictví. Reaguje na probíhající akce, a to nejen na velké festivaly s mezinárodním významem. Podtrhuje také specifika tradičních regionů a povyšuje na významu lokální události - právě s důrazem na stále živou účast lidových řemesel, zvyků, sepjetí s krajinou, úctu k mistrovství lidových stavitelů apod. Budeme všude tam, kde obyvatele bez falše a okázalosti ctí zvyky svých předků, kde moderní současnost nepostrádá přirozené zaujetí pro kořeny, za kterých jsme vyšli.
Aktuální publicistika v první polovině se zaměří na reportáže z festivalů, pokaždé zařadíme i servisní přehled o folklorním dění, kalendárium akcí a zajímavosti z daného oboru.
Druhou polovinu magazínu budou tvořit portréty lidí, kteří svůj život zasvětili lidové kultuře. Nebudou chybět ti, kteří byli oceněni titulem "Nositelé tradic lidové kultury", ale i vůdčí osobnosti folklorních souborů, etnografové, mistři lidových řemesel apod.
Připomeneme si lidové pranostiky a rčení.
Ve druhém vysílání Folklorního magazínu navštívili tvůrci pořadu listopadové již 22. Setkání lidových muzik v Praze a seznámí s prací lidového umělce košikáře Stanislava Štěpánka. Součástí pořadu budou i pozvánky na únorové folklorní akce.
Folklorní magazín uvidíte ve středu 25. ledna 2006 na ČT2 v 18:00 hodin, repríza pořadu je v neděli 29.1. na ČT2 v 8.30 hodin.
Stopáž: 14´
Plánovaný počet vydání: 16 dílů
Kontakty:
Dramaturgyně pořadu:
Marta Svozilová, mobil: 736 531 781, e-mail: marta.svozilova@ceskatelevize.cz

Některé informace: Dušan Macháček

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 16.01.2006 v 23:25 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA