HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Program 2. vydání Folklorního magazínu

Folklorní magazín - Centrum publicistiky a dokumentu vstoupilo na obrazovky s nástupem nového roku se servisním magazínem lidové kultury.
Folklorní magazín se zabývá lidovou tvorbou v nejširším smyslu toho slova, od materiální kultury až po národopisné tradice. Zdůrazňuje při tom folklorní vlivy jako stále platnou součást života dnešních lidí, nikoli jako zakonzervovanou a exkluzivní vitrínu kulturního dědictví. Reaguje na probíhající akce, a to nejen na velké festivaly s mezinárodním významem. Podtrhuje také specifika tradičních regionů a povyšuje na významu lokální události - právě s důrazem na stále živou účast lidových řemesel, zvyků, sepjetí s krajinou, úctu k mistrovství lidových stavitelů apod. Budeme všude tam, kde obyvatele bez falše a okázalosti ctí zvyky svých předků, kde moderní současnost nepostrádá přirozené zaujetí pro kořeny, za kterých jsme vyšli.
Aktuální publicistika v první polovině se zaměří na reportáže z festivalů, pokaždé zařadíme i servisní přehled o folklorním dění, kalendárium akcí a zajímavosti z daného oboru.
Druhou polovinu magazínu budou tvořit portréty lidí, kteří svůj život zasvětili lidové kultuře. Nebudou chybět ti, kteří byli oceněni titulem "Nositelé tradic lidové kultury", ale i vůdčí osobnosti folklorních souborů, etnografové, mistři lidových řemesel apod.
Připomeneme si lidové pranostiky a rčení.
Ve druhém vysílání Folklorního magazínu navštívili tvůrci pořadu listopadové již 22. Setkání lidových muzik v Praze a seznámí s prací lidového umělce košikáře Stanislava Štěpánka. Součástí pořadu budou i pozvánky na únorové folklorní akce.
Folklorní magazín uvidíte ve středu 25. ledna 2006 na ČT2 v 18:00 hodin, repríza pořadu je v neděli 29.1. na ČT2 v 8.30 hodin.
Stopáž: 14´
Plánovaný počet vydání: 16 dílů
Kontakty:
Dramaturgyně pořadu:
Marta Svozilová, mobil: 736 531 781, e-mail: marta.svozilova@ceskatelevize.cz

Některé informace: Dušan Macháček

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 16.01.2006 v 23:25 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA