HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura

Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Exotika v říši tónů

Bena Havlů
Milovníky lidové hudby nepřekvapí instrumentář odlišný od nástrojů symfonického orchestru. V tomto případě však jde o nástroj opravdu netradiční. Paní Bena Havlů bude na koncertě nazvaném "Exotika v říši tónů" hrát na pětiřadý xylofon, který nikde jinde nepotkáte. Běžná praxe zná pouze xylofon dvouřadý nebo čtyřřadý. Bena Havlů hrála od svého dětství na čtyřřadý xylofon. Později ji však v jejích záměrech omezoval jeho tónový rozsah a proto navrhla jeho rozšíření o další pátou řadu. Se svým novým xylofonem vytvořila možnost reprodukovat veškerou hudbu od baroka (J.S. Bach) až po současnost (Martinů, Stravinskij a další). Její nový nástroj záměrně nemá resonanční roury. Proto se může vyjádřit velkou škálou úderů včetně nejjemnějších pianissim.
Koncert se koná ve čtvrtek 19. ledna 2006 v 19 hodin v Kulturním domě Chodovská tvrz, Ledvinova 9, Praha 4. Bena Havlů bude hrát skladby inspirované etnickou hudbou z Japonska, Thajska, Brazílie, Bolivie, Nového Zélandu, Chile a Peru a provede také skladby P. de Sarasate, I. Stravinského, T. Mayuzumiho. R. Roda, O. Lacerdy a dalších autorů.
Skladby inspirované etnickou hudbou by se mohly stát v podání paní Beny Havlů také součástí některých folklorních koncertů a festivalů. Budete-li mít o spolupráci s paní Havlů zájem, další informace můžete získat v sekretariátu FoS ČR nebo na www.musica.cz/havlu .

Jiří Pokorný

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 17.01.2006 v 14:34 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA