HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Exotika v říši tónů

Bena Havlů
Milovníky lidové hudby nepřekvapí instrumentář odlišný od nástrojů symfonického orchestru. V tomto případě však jde o nástroj opravdu netradiční. Paní Bena Havlů bude na koncertě nazvaném "Exotika v říši tónů" hrát na pětiřadý xylofon, který nikde jinde nepotkáte. Běžná praxe zná pouze xylofon dvouřadý nebo čtyřřadý. Bena Havlů hrála od svého dětství na čtyřřadý xylofon. Později ji však v jejích záměrech omezoval jeho tónový rozsah a proto navrhla jeho rozšíření o další pátou řadu. Se svým novým xylofonem vytvořila možnost reprodukovat veškerou hudbu od baroka (J.S. Bach) až po současnost (Martinů, Stravinskij a další). Její nový nástroj záměrně nemá resonanční roury. Proto se může vyjádřit velkou škálou úderů včetně nejjemnějších pianissim.
Koncert se koná ve čtvrtek 19. ledna 2006 v 19 hodin v Kulturním domě Chodovská tvrz, Ledvinova 9, Praha 4. Bena Havlů bude hrát skladby inspirované etnickou hudbou z Japonska, Thajska, Brazílie, Bolivie, Nového Zélandu, Chile a Peru a provede také skladby P. de Sarasate, I. Stravinského, T. Mayuzumiho. R. Roda, O. Lacerdy a dalších autorů.
Skladby inspirované etnickou hudbou by se mohly stát v podání paní Beny Havlů také součástí některých folklorních koncertů a festivalů. Budete-li mít o spolupráci s paní Havlů zájem, další informace můžete získat v sekretariátu FoS ČR nebo na www.musica.cz/havlu .

Jiří Pokorný

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 17.01.2006 v 14:34 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA