HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Moravský ples v Praze měl výbornou atmosféru

50. Moravský ples 25. února 2006
Jubilejní Moravský ples sice skončil, ale jeho návštěvníci a účastníci se k němu vracejí nad fotografiemi, ve vyprávění se svými přáteli a známými. Mnozí z nich se zúčastňují Moravských plesů již řadu let a mohou srovnávat.
Programová kostra plesu byla tradiční, včetně společně zpívané moravské hymny i zatančené Moravské besedy. Ale zahájení plesu, počet souborů i muzik a zejména jejich předvené programy odpovídaly významu jubilea plesu. Jednotlivé soubory a chasy tančily a zpívaly nejen v hlavním plesovém sále, ale i v dalších prostorách, muzikanti se později vzájemně střídali v různých muzikách ve foyer i na chodbách. Zpestřením byly tištěné programy plesu s historií plesů a připomenutím 110 let pražského Slováckého krúžku i panely s fotografiemi a dalšími materiály z předchozích Moravských plesů. Vládla výborná atmosféra, ke které přispěla zpěvem a tancem u muzik i většina návštěvníků, ke kterým patřili i herci Josef Somr a Petr Štěpánek.
Moravský ples
Moravský ples
A ještě několik údajů.
50. Moravský ples byl jedenáctým, který se od roku 1996 konal v Národním domě na Smíchově, účastnila se jej více než tisícovka návštěvníků, vystupovali muzikanti, tanečníci a zpěváci ze Slováckých krúžků z Brna, Bratislavy, Tvrdonic a Prahy, pražského Valašského krúžku , Spolku Hanáků v Praze.Krátké programy předvedlo osm souborů a chas ze Slovácka, Valašska i Hané a k tanci i zpěvu hrálo osm cimbálových muzik. Ve Velkém sále hrála k tanci dechová hudba Podlužanka. Počet krojovaných účastníků - více než čtyřista. Zkoušelo se celé odpoledne, program začal v 19.30 a končilo se o půl třetí ráno. Pilo se moravské bílé i červené, pivo české, k dostání byly i valašské frgály, hodové koláčky.
Moravský ples
Členové plesového výboru, tři desítky pořadatelů ze Slováckého krúžku v Praze a všichni účinkující odvedli velký kus práce, umění i nadšení, což se přeneslo i do výborné nálady celého plesového večera.

Dušan Macháček

Moravský ples
Z 50. Moravského plesu předpokládáme doplnění dalších fotografií od více autorů.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Moravský ples
Zveřejněno 04.03.2006 v 19:32 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA