HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Tisková zpráva - Masaryk a národní písnička

Prezident republiky Václav Klaus s chotí byli při příležitosti výročí narození T.G. Masaryka přítomni části kulturního příspěvku "Masaryk a národní písnička", který iniciovalo naše občanské sdružení a jehož hlavní role se víc než úspěšně zhostil horácký folklórní soubor písní a tanců Vysočan z Jihlavy. Za vroucí a profesionální vystoupení přišel účinkujícím prezident republiky osobně poděkovat.
TGM 156.
Dne 5.3. 2006 se na počest 156. výročí narození T.G. Masaryka v Lánech konala výstava "Vzpomínka na T.G. Masaryka a jeho rodinu" a mimo jiné příspěvek našeho občanského sdružení - premiéra "Masaryk a národní písnička". Naše pozvání přijal horácký folklórní soubor písní a tanců Vysočan z Jihlavy, který svými vystoupeními již okouzlil nejen celou kulturní Evropu, ale také účastníky našeho jihočeského vlčického Festivalu vyznání životu bez hranic. Protagonisté si své folklórní vystoupení v Lánech připravili tak, aby v první části prezentovali nádhernou lidovou kulturu Vysočiny a ve druhé pak oblíbené národní písničky T.G. Masaryka a jeho rodiny, které pak zazněly při pietním aktu u hrobu TGM. I přes stísněné podmínky pro tanec nadchlo spontánní a erudované vystoupení přítomné diváky včetně prezidenta republiky Václava Klause. Za nádherný výkon a reprezentaci kultury Vysočiny patří celému souboru uznání a podpora v jejich další činnosti. Touto iniciativou navázalo naše občanské sdružení na podzimní sázení růží v Lánech na památku TGM s naším vzácným členem mistrem světa v pěstování růží a rytířem Duševního řádu modré růže Josefem Havlem doprovázené reminiscencí na téma "T.G. Masaryk, jeho rodina a E. Destinnová" a výstavou plastik z Muzea Heraldiky a Historie České Kanady. Dále připravujeme jarní otevírání Muzea K. Čapka ve Strži sázením růže Nette Ingeborg, reminiscenci na téma pobyt K. Čapa v Jindřichově Hradci a v jižních Čechách a výstavu plastik vytvořených na počest K. Čapka. Naše občanské sdružení, jehož činnost vychází a čerpá z odkazu T.G.M., K. Čapka, E. Destinnové a dalších vyjádřilo svůj vděk T.G. Masarykovi za tři velké dary - svobodu, demokracii a český jazyk věnováním dárků v podobě fotografie růže od J. Havla, věnováním knih o T.G. Masarykovi a spolu s Vysočanem kulturním příspěvkem "Masaryk a národní písnička".
Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat folklórnímu souboru Vysočan za jedinečný kulturní zážitek, vedení Muzea TGM Rakovník a Lány za láskyplnou péči o odkaz T.G. Masaryka v neposlední řadě také členům a přátelům naší společnosti, kteří přijeli z Jindřichova Hradce, Jihlavy, Kamýku, Slaného, Kladna, Prahy a Mongolska.
TMG 156
TGM 156.

Za Občanské sdružení Společnost za pozitivní přístup k životu
Karel Huněk

Občanské sdružení Společnost za pozitivní přístup k životu
Karel Huněk, předseda
Tylova 2207, 272 01 Kladno
tel.: 777657591
e-mail: hunkova@oetker.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Lány
Zveřejněno 17.03.2006 v 17:53 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA