HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Ostravica slaví - slavnostní koncert Od slunka do slunka

1. dubna 2006 v 19.00 hod. v Kině P.Bezruče ve Frýdku-Místku
pozvání
OSTRAVICA SLAVÍ 1.DUBNA
Horalské nebo taky horské Lašsko a moravskoslovenské pomezí, kraj pod Lysou Horou v podhůří Beskyd. Tam všude žili lidé, kteří nám zanechali svůj odkaz v písních, tancích i krojích. Již 45. let čerpají členové Souboru lidových písní a tanců Ostravica inspiraci ke své umělecké práci v této oblasti a v podobě písní a tanců ji předávají na svých vystoupeních divákům a posluchačům. Za ta léta se v souboru vystřídalo mnoho tanečníků a muzikantů a dalších osobností, které Ostravica ovlivnila na celý život. Za všechny jmenujme paní Věrku Šimkovou, která soubor v roce 1960 založila a mnoho let pracovala jako choreografka, umělecká vedoucí, sběratelka lidových písní a tanců a odbornice na regionální folklór.
Před deseti lety dospělí rozšířili svoji základnu o děti z Malé Ostravice. V samých začátcích její existence se scházela pouze jedna taneční skupinka a muzička a dnes je již tvořena třemi tanečními skupinami, které jsou rozčleněny podle věkových kategorií. Z dětských muzikantů vyrostli muzikanti dospělí, které nahradili jejich mladší kamarádi ze Základní umělecké školy v Místku.
Už jen pár dní nás dělí od slavnostního koncertu s názvem "Od slunka do slunka", kterým oslaví členové Souboru lidových písní a tanců Ostravica i se svými mladšími kamarády z Malé Ostravice svá výročí. Koncert se uskuteční v sobotu 1.dubna v Kině Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Od 19.00 hod. čeká diváky program, který nás provede jedním obyčejným dnem kdysi dávno. Podíváme se do školy, na pastvu i na trh, uslyšíme písně z hor, od kolébky i ty, co zpívali chlapi od domu k domu. Potkáme se s láskou v mladém i zralém věku. A celý den zakončíme na zábavě v krčmě.
Po koncertě následuje tanec u cimbálovky ve foyeru kina, kde si také můžete prohlédnout spoustu fotografií, kronik, rekvizit, ocenění a jiných materiálů z historie i současnosti obou souborů. Vstupenky v ceně 90,- a 60,- Kč se prodávají v Nové scéně Vlast a před koncertem také v kině P.B.

Monika Škanderová, monika.skanderova@tiscali.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.03.2006 v 23:39 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA