HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Schůzka managementu Českého rozhladu a FoS ČR

Tisková zpráva
PRACOVNÍ SCHŮZKA MANAGEMENTU ĆESKÉHO ROZHLASU
A FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY
PRAHA, 28. BŘEZNA 2006
Rovnocenná a intenzivní spolupráce Českého rozhlasu s Folklorním sdružením České republiky se úspěšně rozvíjí již pátý rok na základě bilaterální dohody, konstatovali představitelé obou institucí na společné schůzce, která se uskutečnila v úterý 28. března v budově rozhlasu v Praze na Vinohradech.
U jednacího stolu se sešly delegace Českého rozhlasu v čele s generálním ředitelem Václavem Kasíkem, výkonným ředitelem Josefem Havlem a ředitelem Úseku programu Jaromírem Ostrým a Folklorního sdružení ČR v čele s předsedou Zdeňkem Pšenicou, místopředsedou Františkem Synkem a předsedou mediální komise FoS ČR Slávkem Hrzalem. Přítomni byli další vrcholní představitelé obou institucí.
Smyslem pracovního setkání bylo vyhodnocení vzájemné spolupráce v oblasti podpory a rozvoje lidové kultury a především folkloru. Představitelé partnerských institucí se shodli na dobrých výsledcích a výstupech vzájemné spolupráce, podpory a informovanosti. Pozitivně se to odrazilo v trvale bohatším obsahu rozhlasového vysílání folkloru a v účinnější propagaci konkrétních folklorních akcích sdružení a jeho členských subjektů - souborů a festivalů - v průběhu celého roku. Vyzvednuty byly především rozhlasové pozvánky na jednotlivé akce a také živá rozhlasová vysílání z řady uspořádaných folklorních akcí.
Vyzvednuta byla též spolupráce nejen v uvedené oblasti, ale také na úseku ediční činnosti, při níž bylo vydáno CD s nahrávkami jihočeských souborů. V průběhu jednání byly vysloveny další podněty pro zlepšení komunikace a výsledků společného úsilí za širší a obsažnější prezentaci lidové písně a hudby na rozhlasových vlnách, přičemž dosažené formy spolupráce a podpory budou dále zachovány, a - jak deklarovaly obě strany - dále rozšiřovány např. pravidelným zveřejněním programového schématu vysílání folkloru na vlnách Českého rozhlasu v časopise Folklor, druhým ročníkem rozhlasové soutěže dětských interpretů lidových písní, poskytováním informací pro rozhlasový magazín Putování za folklorem nebo otázkou propojení internetových databází týkajících se folkloru.
V závěru nedlouhého setkání se představitelé obou institucí shodli na smyslu dalšího prohlubování dohodou stanovené spolupráce a kontaktů, a dohodli se na vyhodnocení spolupráce opět počátkem příštího roku.

Připravil: František Synek, místopředseda FoS ČR
tel./fax: 518 620 450, 604 384 410

Folklorní internetové rádio Českého rozhlasu
Fotografie z jednání s představiteli Českého rozhlasu
Folklorní internetové rádio Českého rozhlasu
Folklorní internetové rádio Českého rozhlasu
Folklorní internetové rádio Českého rozhlasu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.03.2006 v 18:48 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA