HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Schůzka managementu Českého rozhladu a FoS ČR

Tisková zpráva
PRACOVNÍ SCHŮZKA MANAGEMENTU ĆESKÉHO ROZHLASU
A FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY
PRAHA, 28. BŘEZNA 2006
Rovnocenná a intenzivní spolupráce Českého rozhlasu s Folklorním sdružením České republiky se úspěšně rozvíjí již pátý rok na základě bilaterální dohody, konstatovali představitelé obou institucí na společné schůzce, která se uskutečnila v úterý 28. března v budově rozhlasu v Praze na Vinohradech.
U jednacího stolu se sešly delegace Českého rozhlasu v čele s generálním ředitelem Václavem Kasíkem, výkonným ředitelem Josefem Havlem a ředitelem Úseku programu Jaromírem Ostrým a Folklorního sdružení ČR v čele s předsedou Zdeňkem Pšenicou, místopředsedou Františkem Synkem a předsedou mediální komise FoS ČR Slávkem Hrzalem. Přítomni byli další vrcholní představitelé obou institucí.
Smyslem pracovního setkání bylo vyhodnocení vzájemné spolupráce v oblasti podpory a rozvoje lidové kultury a především folkloru. Představitelé partnerských institucí se shodli na dobrých výsledcích a výstupech vzájemné spolupráce, podpory a informovanosti. Pozitivně se to odrazilo v trvale bohatším obsahu rozhlasového vysílání folkloru a v účinnější propagaci konkrétních folklorních akcích sdružení a jeho členských subjektů - souborů a festivalů - v průběhu celého roku. Vyzvednuty byly především rozhlasové pozvánky na jednotlivé akce a také živá rozhlasová vysílání z řady uspořádaných folklorních akcí.
Vyzvednuta byla též spolupráce nejen v uvedené oblasti, ale také na úseku ediční činnosti, při níž bylo vydáno CD s nahrávkami jihočeských souborů. V průběhu jednání byly vysloveny další podněty pro zlepšení komunikace a výsledků společného úsilí za širší a obsažnější prezentaci lidové písně a hudby na rozhlasových vlnách, přičemž dosažené formy spolupráce a podpory budou dále zachovány, a - jak deklarovaly obě strany - dále rozšiřovány např. pravidelným zveřejněním programového schématu vysílání folkloru na vlnách Českého rozhlasu v časopise Folklor, druhým ročníkem rozhlasové soutěže dětských interpretů lidových písní, poskytováním informací pro rozhlasový magazín Putování za folklorem nebo otázkou propojení internetových databází týkajících se folkloru.
V závěru nedlouhého setkání se představitelé obou institucí shodli na smyslu dalšího prohlubování dohodou stanovené spolupráce a kontaktů, a dohodli se na vyhodnocení spolupráce opět počátkem příštího roku.

Připravil: František Synek, místopředseda FoS ČR
tel./fax: 518 620 450, 604 384 410

Folklorní internetové rádio Českého rozhlasu
Fotografie z jednání s představiteli Českého rozhlasu
Folklorní internetové rádio Českého rozhlasu
Folklorní internetové rádio Českého rozhlasu
Folklorní internetové rádio Českého rozhlasu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.03.2006 v 18:48 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA