HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Skončil třetí běh vzdělávacího projektu LEKTOR A INTERPRET TANEČNÍCH A HUDEBNÍCH LIDOVÝCH TRADIC

Po dvouletém intezivním studiu obhajovali sobotu 8.dubna 2006, v kukturním domě Charbulovba 3 v Brně, účastníci vzdělávacího projektu "Lektor a interpret tanečních a hudebních lidových tradic" (dříve Škola folklorních tradic) své závěrečné práce.
Nebylo opravdu snadné zvládnout bezchybně všechny nároky kladené na účastníky ze strany zkušební komise. V závěrečné práci každého studujícího se promítly znalosti získané v takových předmětech jako jsou: Lidová taneční kultura v historii a společenském kontextu, hudební teorie a studium lidových nástrojů a lidové hudby, základy choreografie, pohybová průprava, mluvené slovo, zpěv ve folklorním souboru, dětský folklor, režijní minimum, základy pedagogiky a psychologie, divadelní a dramatické prvky v lidovém projevu, lidový kroj, základy anatomie a fyziologie člověka, úvod do studia lidové kultury a přehled o sbírkách a jejich sběratelích.
Přesto se závěrečných zkoušek zúčastnilo a úspěšně jimi prošlo celkem 41 frekventantů, z nichž 15 dosáhlo průměrné známky do 1,3 a absolvovalo s vyznamenáním. Dalších 12 účastníků vzdělávacího projektu se zkoušek zúčastní v náhradním termínu, neboť vetšinou z pracovních či zdravotních důvodů se ke zkoušce nemohli dostavit.
Úspěšným absolventům gratulujeme ke složení zkoušky a současně vyslovujeme poděkování všem vyučujícím i pořádajícím organizacím.

Milan Zelinka, předseda SPF v Brně a řed. KK FoS ČR pro JMK

ŠFT - konzultace
účastníci kurzu při vzájemných konzultacích před zkouškami
ŠFT - konzultace 2
účastníci kurzu při vzájemných konzultacích před zkouškami
ŠFT - pohybová průprava
teorie při pohybové průpravě

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 11.04.2006 v 09:28 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA