HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Jarní otvírání Muzea Karla Čapka ve Strži

Tisková zpráva
Kladno
O.s. Společnost za pozitivní přístup k životu, působící ve smyslu odkazu T.G. Masaryka, K. Čapka, E. Destinnové a dalších v rámci aktivit "Nebát se a nekrást" s cílem aby v této zemi kvetly růže místo blbosti, pořádalo dne 28.4. 2006 Jarní otvírání Muzea K. Čapka ve Strži. Zahájení hudebně ztvárnil L. Fait ze souboru Harmonia Mozartinana Pragensis, který touto poctou K. Čapkovi zahájil spanilou hudební jízdu ze Strže Prahou W.A. Mozarta, botanickou zahradu University Karlovy pana Dr. Větvičky, královským městem Slaným k Pražskému jaru. Po syrových tónech kontrafagotu jakoby korespondujících s Čapkovými oblíbenými africkými rytmy, přitančil folklórní soubor Kamýček a Kamýčan z Kamýku nad Vltavou, který i přes stísněné podmínky pro tanec zapříčiněné nepřízní počasí svým vroucím a profesionálním tanečním pojetím uchvátil přítomné. Něžné a vtipné vyjádření folklóru v zimní zahradě patřilo k vyvrcholení Čapkova podvečera nejen pro vyzařující lásku k národní písničce a spisovateli, ale také proto, že víly od pradávna do Strže patří. Svoji poctu přišel vyjádřit pan Josef Havel, mistr světa v pěstování růží a rytíř Duševního řádu modré růže. I když těžce nemocný, osobně zasadil Karlu Čapkovi svoji růži. Genia loci místa a setkání umocnila minivernisáž plastik K. Huňka věnovaných K. Čapkovi z Muzea Heraldiky a Historie České Kanady, Vlčice. Setkání osobností se i přes nepřízeň počasí zdařilo díky obětavým aktérům ze všech koutů naší republiky. Tradičně setkání osobností provází nezájem V.I.P. a médií, i když v tomto případě se blýská na lepší časy neboť při příchodu na akci noha páně Faitova byla při spořádaném přecházení silnice po značeném přechodu nekompromisně přejeta a tak o informování o naší činnosti chyběla pověstná kapka krve a našim hostitelům čas.
Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat folklórnímu souboru Kamýček a Kamýčan z Kamýku nad Vltavou za jedinečný kulturní zážitek a v neposlední řadě také členům a přátelům naší společnosti, kteří přijeli z Jindřichova Hradce, Jihlavy, Kamýku, Kladna a Prahy.

Za Občanské sdružení Společnost za pozitivní přístup k životu
Karel Huněk
Tylova 2207, 272 01 Kladno
tel.: 777657591
e-mail: info@os-vlcickydvorec.net
www.os-vlcickydvorec.net

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 10.05.2006 v 19:21 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA